رئیس محیط زیست مبارکه: ماهیان زاینده رود قابلیت مصرف ندارند

به گزارش ایرنا، افروز باقری روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته محیط زیست افزود: از دو سال گذشته تاکنون هیچگونه مجوز صیدی در این شهرستان صادر نشده است و هرگونه صید ماهی از رودخانه، غیرقانونی و تخلف محسوب می شود.
وی همچنین گفت: طبق آخرین بررسی ایستگاه های سنجش آلایندگی محیط زیست، کیفیت هوای شهرستان مبارکه زیر حد استاندارد است.
باقری گفت: ضعف قانونی در زمینه جرائم و مجازات ها وجود دارد و میزان مجازات نسبت به جرائم بسیار پایین است و حالت بازدارندگی ندارد.
وی با اشاره به وجود قانون محیط زیست در باره آلودگی آب، خاک و هوا افزود: میزان مجازات جرائم و تخلفات زیست محیطی حالت بازدارنده ندارد و بر اساس ارزش زیست محیطی صادر نشده است.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان مبارکه گفت: پایش مستمر زیست محیطی برای صنایع موجود انجام می شود و بعضی از صنایع هم ملزم به خود اظهاری و پایش آنلاین و لحظه ای هستند.
باقری گفت: برخورد چکشی و ضربه ای با صنایع انجام نمی شود
و طبق قانون از طریق اخطار، امهال و پیگیری قضایی، مشکلات ناشی از صنایع آلاینده را برطرف خواهیم کرد.
وی گفت: صنعت باید برای ادامه حیات خود، حقوق مردم را در نظر بگیرد.
وی اظهار کرد: نباید به صنعت آلوده اجازه فعالیت بدهیم و نمی توانیم حق مردم را بخاطر تامین اشتغال چند نفر، نادیده بگیریم.
باقری افزود: صنایع موجود ملزم به تامین و رعایت استانداردهای حیات بشری هستند و نمی توانند به قیمت رونق اقتصادی و سود دهی، اقدامات ضد زیست محیطی انجام دهند.
باقری گفت: محیط زیست هیچگونه تناقضی با صنعت و توسعه ندارد و نباید محیط زیست را به منزله 'محیط ایست' بنامیم.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست مبارکه گفت: حدود 450 واحد صنعتی کوچک و بزرگ در این شهرستان وجود دارد که پایش صنایع در یک سال گذشته رشد 16 برابری داشته است .
وی گفت: حدود 86 درصد از صنایع آلاینده در دو سال گذشته رفع آلایندگی کرده و مشکل آلایندگی مابقی صنایع بعد از اخطار و امهال از طریق مراجع قضایی پیگیری شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح همیار محیط زیست در این شهرستان، گفت: از یکسال گذشته تاکنون بیش از یکهزار نفر از دانش آموزان مبارکه، آموزش های لازم را در این زمینه فرا گرفته اند.
وی گفت: دغدغه زیست محیطی در بین مردم و مسئولان شهرستان وجود دارد اما هیچگونه 'ان جی او' زیست محیطی در این شهرستان وجود ندارد.
هر سال روز 15 خرداد در سراسر جهان با عنوان 'روز جهانی محیط زیست' گرامی داشته می‌شود.
تاریخچه روز جهانی محیط زیست به سال 1972 یعنی 36 سال پیش بازمی‌گردد.
در آن سال اولین بار، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد.
همزمان با برپایی این کنفرانس مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای را تصویب کرد که منجر به تشکیل UNEP (برنامه محیط زیست سازمان ملل) شد.
اکنون 36 سال است که UNEP در سراسر جهان مراسم ویژه‌ای را به مناسبت این روز برگزار می‌کند.
از 16 تا 22 خرداد بعنوان 'هفته محیط زیست' نامگذاری شده است.
شهرستان مبارکه با 143 هزار نفر جمعیت در 45 کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.
7150

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس محیط زیست مبارکه: ماهیان زاینده رود قابلیت مصرف ندارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات