دهیاران گیلانغرب اصول مبارزه با آتش سوزی در جنگل ها را فرا گرفتند

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این همایش یکروزه دهیاران با شیوه ها، علت و عوامل موثر در گسترش و شدت آتش، مثلث حریق، اقدام های مهم در زمان تولید آتش، طبقه بندی آتش سوزی ها در جنگل ها، اشکال و انواع آتش سوزی، چگونگی مبارزه با آتش سوزی سطحی و آشنایی با ابزار کار اطفای حریق آشنا شدند.
فرماندار گیلانغرب در این گردهمایی گفت: دو عامل طبیعی و انسانی مهم ترین علت وقوع آتش سوزی در مراتع، جنگل ها و زمین های کشاورزی محسوب می شود.
کرم محمدی افزود: بیش از 90 درصد آتش سوزی ها عامل انسانی است که به طور عمده به علت بی توجهی گردشگران و رهگذران و شکارچیان شاهد وقوع آتش سوزی در جنگل ها و مراتع هستیم.
وی اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار مورد آتش سوزی در مراتع مشجر و جنگل های گیلانغرب به وقوع پیوست که در یک مورد آن پنج هکتار اراضی منابع طبیعی و در سه مورد دیگر نیز 12 هکتار از مزارع گندم در آتش سوخت.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست گیلانغرب نیز در سخنانی از تشکیل دو انجمن زیست محیطی با عضویت 60 تن از دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی در این شهرستان خبر داد.
فریبرز بساطی گفت: بیشترین مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع با 83 هزار هکتار در گیلانغرب وجود دارد که با تمهیدات اتخاذ شده و هم افزایی خوب دستگاه های مرتبط ، کمترین خسارت را در زمینه قطع درختان و تخریب محیط زیست را شاهد بوده ایم.
منطقه زله زرد با 39 هزار هکتار مساحت یکی از مناطق مهم زیستگاهی گونه های نادر گیاهی و جانوری در استان کرمانشاه و کشور به شمار می رود که از سال 1373 تحت حفاظت است.
از جانوران موجود در این منطقه می توان به کل و بز وحشی، قوچ و میش، آهو، گرگ، روباه، خرگوش، تشی و بزمجه اشاره کرد.
همچنین از گونه های پرندگان کبک، تیهو، سار و فاخته نیز در این زیستگاه با پوشش گیاهی بلوط، پلک، تنگرس، آلبالو وحشی و گیاهان مرتعی زندگی می کنند.
گیلانغرب درغرب کرمانشاه با جمعیتی بالغ بر 72 هزار نفر دارای 81 هکتار مناطق ذخیره گاه گونه های نادر گیاهی، جنگلی و جانوری است.
7079/7398/3012/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دهیاران گیلانغرب اصول مبارزه با آتش سوزی در جنگل ها را فرا گرفتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات