آدرس غلط دولت با مرتبط کردن رونق به برجام/ 3 سال است کشور را معطل کرده‌اند

میرکاظمی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به مسائل بین المللی است گفت: این دولت اعتقادی به توجه به نظر کارشناسان ندارد، حتی در داخل دولت نیز به نظرات برخی وزرا توجهی نمی‌شود.

مسعود میرکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،با اشاره به اینکه دولت تمام مسائل اقتصادی را با سیاسی کاری به مسائل بیرونی(برجام) گره داده است گفت: 3سال است که مسئولان با این وعده و وعیدکشور را معطل کرده اند.فعال اقتصادی  هر روز شاهد این است که حل مشکلات را به ماه‌های بعد موکول می کنند.

 وی ادامه داد: مردم سخنرانی آقای روحانی را فراموش نکرده اند که وعده کرد تحریم ها از روز اجرایی شدن برجام برداشته می شود اما هیچ کدام عملیاتی نشد.  همواره کارشناسان تأکید می کردند که 80 درصد مشکلات به داخل کشور مرتبط است و به تحریم‌ها ارتباطی ندارد. دولت باید به جای اینکه به دنبال راهکار برای رفع تحریم‌ها باشد به دنبال حل مشکلات اقتصادی باشد. تحریم ها بیشترین مشکلات را برای بخش خصوصی ایجاد می کند که بخش خصوصی هم با تحریم ‌ها کنار آمده است. راه‌کارهایی را جایگزین کرده اند. در حال حاضر مهمترین قدم حل مشکلات داخلی است.

میرکاظمی اظهار داشت: متأسفانه آدرس‌های غلط اقتصادی به دلیل جایگاه سیاسی مسئولان داده شد.امروز هم تمام صاحب نظران بیان می کنند مشکلات در داخل کشورقابل حل است. فعالان در بخش خصوصی معتقد هستند که مشکلات خارجی باید حل شود.دولت نباید حل تمام مشکلات را به برجام گره بزند باید به تمام نکات در گام اول توجه کند.

 کارشناس مسائل اقتصادی و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: نظرات بسیاری برای احیای تولید داخلی داریم اما این دولت اعتقادی به نظرخواهی از کارشناسان ندارد. رفتارهای دولت حاکی از این نظر است که این دولت اعتقادی به توجه به نظر کارشناسان ندارد، حتی در داخل دولت نیز به نظرات برخی وزرا توجهی نمی‌شود. چندین نفر در دولت هستند که اقتصاد را سیاسی و مسائل را دنبال  می‌کنند.

 وی  با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی ما از طریق یک تحلیل درست و صحیح قابل حل شدن است، گفت: تنها 20درصد از مشکلات امروز اقتصاد کشور مربوط به تحریم و شرایط بین‌المللی است.

میرکاظمی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی در 3 بخش ساختاری، مدیریتی و بین‌الملل باید  برطرف شود، گفت: 20 درصد از مشکلات  کشور مربوط به بخش بین‌المللی است. مثلاً می‌بینیم قیمت نفت بالا یا پایین می‌رود  یا تحریم گذاشته  یا برداشته می‌شود، اما فقط در همین محدوده 20 درصد مشکلات اقتصادی ما افزوده یا کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آدرس غلط دولت با مرتبط کردن رونق به برجام/ 3 سال است کشور را معطل کرده‌اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات