جان کری دستور تحقیق درباره‌ حذف ویدئوی مرتبط با توافق هسته‌ای را صادر کرد

پس از این که در هفته گذشته تایید شد چند دقیقه از ویدئوی نشست خبری 2013 درباره‌ توافق هسته‌ای ایران به طور عمد حذف شده است وزارت خارجه آمریکا گفت: جان کری دستور تحقیق درباره‌ این اقدام را صادر کرده است. آفتاب : مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نشست خبری گفت: برای اینکه بفهیم چه اتفاقی افتاده قصد داریم تا به مخازن اطلاعات دوباره نگاه بیاندازیم. 
وی اضافه کرد:‌ چون وزیر گفته می‌خواهد درباره‌ی اتفاقات عمیق‌تر شود و بررسی بیشتری کند و اطلاعات دقیقی به دست آورد این اقدام صورت می‌گیرد.
مساله مورد بحث یک فیلم از جلسه مطبوعاتی در سال 2013 است که در آن جن ساکی سخنگوی وقت وزارت خارجه درباره‌ توافق هسته‌ای ایران به اظهارنظر می‌پردازد.
ساکی در آن زمان در پاسخ به جیمز روزن خبرنگار فاکس نیوز درباره‌ ادعای اولیه یک مقام دیگر مبنی بر این که هیچ گفت‌وگوی مستقیمی بین ایران و آمریکا در کار نبود. اما آنها در واقع در حال مذاکره بودند، گفت: مواقعی هست که دیپلماسی برای پیشرفت به اختفا نیاز دارد. این نمونه خوبی محسوب می‌شود.
با این حال بعدها فاکس نیوز کشف کرد که این سخنان ساکی از وب سایت رسمی و کانال یوتیوب وزارت خارجه آمریکا حذف شده است.
جان کربی سخنگوی وزارت خارجه هفته گذشته فاش ساخت که در واقع درخواست تعمدی برای حذف این فیلم صورت گرفته است.
به گزارش ایسنا به نقل از فاکس نیوز، رئیس کمیته نظارت و اصلاحات دولت در مجلس نمایندگان از وزارت خارجه خواست تا در این زمینه اطلاعات بیشتری ارائه دهد. همچنین رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان از بازرس کل وزارت خارجه خواست تا تحقیقاتی را انجام دهد.
ادرویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس  نمایندگان در نامه‌ای به استیولینک بازرس کل گفت: با دست کاری این ویدئو، دفتر روابط عمومی ماموریتش در ارائه اطلاعات دقیق با هدف تقویت سیاست خارجی آمریکا را تضعیف کرده است.

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جان کری دستور تحقیق درباره‌ حذف ویدئوی مرتبط با توافق هسته‌ای را صادر کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات