خط‌ آهن «هرات - ترغندی - خواف» دروازه ورود افغانستان به آسیای مرکزی و ایران

خط آهن در حالی بررسی خط آهن هرات - ترغندی آغاز شده که این مسیر قرار است افغانستان را از طریق خواف و ایران به آسیای مرکزی متصل کند.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم در هرات، کار بررسی ابتدایی راه‌آهن هرات - تورغندی آغاز شد، این طرح با هزینه یک میلیون و ششصد هزار دلار قرار است در شش ماه تکمیل شود.

«محمد آصف رحیمی» والی هرات، احداث خط آهن هرات - تورغندی را در راستای توسعه اقتصادی و اتصال افغانستان به بازارهای آسیای مرکزی را امری مهم خواند.

رحیمی همچنین از مسئولان اجرایی این پروژه خواست تا روند اجرای این طرح را تسریع بخشند.

خط آهن هرات - تورغندی که از شهرستان‌های کشک‌کهنه،کشک رباط سنگی، گلران، انجیل و گذره عبور می‌کند، از تورغندی آغاز و تا میدان هوایی به طول حدود 200 کیلومتر امتداد می‌یابد.

خط آهن هرات - تورغندی قرار است پس از شهر هرات به خط آهن هرات - خواف متصل شود و بدین ترتیب هرات افغانستان از طریق خط آهن به کشورهای آسیانه مرکزی متصل خواهد شد.

این درحالی است که به گفته والی هرات، طرح جامع 700 کیلومتر خط آهن در هرات تدوین شده است.

این پروژه بخشی از خط‌آهن ملی است که ولایتهای مختلف افغانستان را از طریق راه آهن به بازارهای جهانی وصل می‌کند.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خط‌ آهن «هرات - ترغندی - خواف» دروازه ورود افغانستان به آسیای مرکزی و ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات