آمار دقیق فعالان صنعت فرش در کرمان مشخص شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر پنجشنبه در پانزدهمین شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی با رویکرد بررسی مسائل فرش کرمان با اشاره به آغاز کارهای اجرایی در زمینه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان، گفت: در بخش استانی نیز برنامه های ویژه در این حوزه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در این راستا مدیران بومی و توانمند استان کرمان که دارای سابقه هستند برای هر یک از هشت زون اقتصادی انتخاب می شوند.

رزم حسینی با اشاره به انعقاد قرارداد بافت ۵۰ هزار مترمربع فرش برای عتبات عالیات در کرمان، گفت: طبق توافق صورت گرفته با مدیرعامل تامین اجتماعی کشور پنج هزار بافنده جدید بیمه می شوند.

رزم حسینی یادآور شد: برنامه های استانی مشخص شده و به خوبی می دانیم در کجا چه اقدامی باید صورت گیرد.

وی خواستار ارائه آمار و اطلاعات دقیق و صحیح در حوزه فرش دستباف کرمان شد و گفت: آمار صحیح در سیاست گذاری ها بسیار تاثیرگذار است.

رزم حسینی صنعت فرش را با توجه به ارزش افزوده و اشتغالزایی که به همراه دارد بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: دولت تسهیل کننده فعالیت بخش خصوصی در زمینه اقتصادی است.

عملیاتی شدن ۷۴ درصد اهداف سند خوداشتغالی

استاندار کرمان با تاکید بر اینکه نباید در گزارش های آماری اختلاف نظر وجود داشته باشد، گفت: آمارها باید دقیق باشد و در کنار تحریک عرضه، تحریک تقاضا نیز صورت گیرد.

نماینده عالی دولت در استان کرمان با اشاره به اینکه فرش کرمان در دست بخش خصوصی است، گفت: سیاست دولت مبتنی بر این رویکرد است که تصدی گری و دخالت دولت در بخش خصوصی کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: جوانان با استعداد در حوزه فرش وارد شده و با طرح های خود این صنعت را جدید و به روز کنند.

رزم حسینی با اشاره به تهیه سند خود اشتغالی در کرمان طی سال گذشته تصریح کرد: اکنون بعد از گذشت ۹ ماه از این اقدام؛ از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت و برای ۱۳ هزار و ۴۸۷ نفر اشتغالزایی شده است.

وی از عملیاتی شدن ۷۴ درصد اهداف سند خوداشتغالی خبر داد و افزود: براساس این سند تسهیلات از پنج میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار دقیق فعالان صنعت فرش در کرمان مشخص شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات