پوشش ۱۰۰ درصدی تلفن همراه در جاده های اصلی استان سمنان

به گزارش خبرنگار مهر، علی میررضایی ظهر پنج شنبه در سومین نشست شورای اداری شاهرود در سال۹۵، به میزبانی سالن اجتماعات فرمانداری ویژه این شهرستان، ضمن اشاره به پوشش ۱۰۰درصدی استان سمنان در مقوله تلفن همراه، بیان داشت: در کنار این مقوله، محورهای فرعی استان نیز دارای پوشش ۶۰درصدی تمام اوپراتورهای تلفن همراه در کشور است که امیدواریم تا سال آینده با نصب تجهیزات ویژه، این پوشش را نیز به ۱۰۰درصد برسانیم.

وی افزود: وضعیت استان سمنان در خصوص پوشش تلفن همراه در شهرها، محورهای اصلی و جاده های فرعی از استاندارد خوبی در مقایسه با کشور قرار دارد.

استان سمنان پایلوت کشوری اجرای دولت الکترونیک

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان سمنان با اشاره به رسالت این نهاد در اجرای سیاست های دولت الکترونیک، گفت: سمنان ظرفیت ویژه ای برای تحقق دولت الکترونیک دارد و در این راه، بنا به ابلاغ وزیر ارتباطات در سفر هیئت دولت به استان، قرار است سمنان، به مثابه استان پایلوت در اجرای دولت الکترونیک شناخته شده و اقدامات مربوط به آن با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در دستور کار قرار بگیرد.

میررضایی با بیان اینکه وظایف اجرای دولت الکترونیک به عنوان پایلوت کشوری بر عهده اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات سپرده شده است، بیان داشت: توسعه دولت الکترونیک از موضوعات مهمی است که پیگیری آن می تواند  در زمینه حقوق شهروندی تاثیرات بسزایی داشته باشد.

وی افزود: توسعه دولت الکترونیک پس از اجرای آزمایشی در استان سمنان به احتمال بسیار زیاد فراگیر خواهد شد چرا که امروز دنیا به سمت دولت الکرونیک پیش می رود.

کار و اشتغال دغدغه ای قابل رفع در حوزه آی تی سی

مدیرکل ارتباطات استان سمنان، با بیان اینکه یکی از موضوعات اصلی و مورد دغدغه در شهرستان شاهرود مقوله کار و اشتغال زایی است، گفت: در دنیایی که هر روز با سرعت دچار تحول می شود موسسات دانش بنیانی در حوزه آی تی سی در استان و شهرستان شاهرود وجود دارند که استفاده از پتانسیل آنها می تواند در زمینه کسب و کار، تحولات بسیاری را بیافریند و مشکلات پیرامون کار را در شهر و دیارمان تا حدی مرتفع سازد.

میررضایی دولت الکترونیک، فاوا و آی تی سی و کیفیت خدمات ارتباطی را سه رسالت مهم اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان خواند و بیان داشت: حفظ کیفیت و ارتقاء خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در شرایط کنونی اهمیت بسیاری دارد که در این زمینه اداره کل فناوری ارتباطات در سه حوزه خدماتی شامل اپراتورهای همراه و خدمات تلفن ثابت، ارتباطات سیار، پست بانک و پست فعالیت می کند.

وی اداره کل ارتباطات را اداره ای نوپا خواند و افزود: این وزارتخانه در سال۹۱ در۳۱استان کشور تشکیل شد و وظیفه نهایی آن نظارت بر تمامی زیرمجموعه هایش مانند شرکت مخابرات ایران، پست، پست بانک و شرکت مقررات رادیویی کشور است که سه وظیفه اصلی شامل دولت الکترونیک، فاوا و فناوری اطلاعات و ارتقاء خدمات ارتباطی را در استان سمنان پیگیری می کند.

پوشش ۵۰درصدی روستائیان در مقوله ارتباطات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان با بیان اینکه این اداره کل در بسیاری از پارامترهای کشوری پیشگام است، گفت: مقوله موسوم به یو اس او یا سامانه خدمات اجباری روستایی استان سمنان امروز در زمینه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات پیشتاز است و خوشبختانه توانسته تا مقام های مناسبی را نیز کسب کند اما هدف این اداره کل در نهایت ارائه خدمات مناسب به شهروندان و روستائیان است.

میررضایی با بیان اینکه خوشبختانه۵۰درصد از روستاهای استان از خدمات ارتباطی استفاده می کنند، بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با برنامه های مناسب این میزان را به ۷۰درصد افزایش دهیم.

وی ادامه داد: امروز در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با برخی چالش ها و مشکلات در سطح استان روبرو هستیم که امیدواریم در نهایت بتوانیم بر این مشکلات فائق آئیم اما اداره کل نوپای ارتباطات نیازمند تعامل با سایر ادارات است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پوشش ۱۰۰ درصدی تلفن همراه در جاده های اصلی استان سمنان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات