پایین بودن سطح آگاهی و دانش عامل مهم جرایم اینترنتی است

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علیرضا صالحی ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه جرائم فضای مجازی در استان زنجان از حوزه اقتصادی به هتک حیثیت تغییریافته است، افزود: متأسفانه طی سال جاری بیشترین جرائم فضای  مجازی در استان زنجان هتک حیثیت و هتک حرمت بوده است.
  وی اظهار کرد: طی سال گذشته ۲۷۸ پرونده جرائم اینترنتی در استان تشکیل‌شده که بیش از ۴۸ درصد این پرونده‌ها مربوط به شبکه‌های اجتماعی است.
  فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: طی دو ماه سال جاری هم بیشتر پرونده‌های تشکیل‌شده در فضای مجازی مربوط به شبکه‌های اجتماعی است.

صالحی با اشاره به اینکه مسائل اخلاقی بیشترین جرائم  فضای مجازی در استان زنجان است، تأکید کرد: با افزایش سواد رسانه‌ای خانواده‌ها جرائم فضای مجازی هم به‌تبع کاهش می‌یابد و در این خصوص  پلیس فتا بر برگزاری دوره‌های آگاه‌سازی خانواده‌ها از فضای مجازی تأکید دارد.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: ترویج فرهنگ غیر اسلامی از برنامه‌های مهم فضای مجازی است و پلیس فتا مأموریت های مهمی را در این بخش دارد.

صالحی از تشدید پایش شبکه‌های مجازی در استان زنجان خبر داد و گفت: طی سال جاری پلیس فتا با تمام توان و نیروی انسانی شبکه‌های اجتماعی را پایش خواهد کرد. 

فرمانده انتظامی استان زنجان پایین بودن سطح آگاهی و دانش را عامل مهم جرائم اینترنتی عنوان کرد و ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه از برنامه‌های مهم پلیس فتا است و آگاه‌سازی در طول سال انجام می‌شود.

 صالحی افزود: با توجه به کارکردهایی که اینترنت دارد و اشرافیتی که در فضای واقعی در سه مقوله پیش‌بینی، پیشگیری و مقابله وجود دارد مجرمان این فضا را امن نمی ببینند و به لحاظ اینکه فضای سایبری ویژگی‌های خاص خود را دارد بستر لازم برای ارتکاب جرم را دارد بنابراین ایجاد امنیت همان‌طور که در فضای واقعی مهم است در فضای مجازی ایجاد امنیت هم قابل‌توجه است که در این راستا باید همه مشارکت لازم را در ایجاد امنیت این فضا را داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: پلیس فتا مأموریت هایی هم به‌تناسب جامعه و ارائه هشدارها و راهکارهای پیشگیری از این آسیب‌ها ویژه بحث حوزه امنیت اطلاعات و پست الکترونیکی در دستور کار دارد. 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایین بودن سطح آگاهی و دانش عامل مهم جرایم اینترنتی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات