وزارت نفت به جای بهانه تراشی، به توافقات انجام شده در جلسات با منتقدین پایبند باشد

قراردادهای جدید نفتی یکی از اعضای جلسه وزارت نفت با منتقدین مدل جدید قراردادهای نفتی گفت: وزارت نفت به جای بهانه تراشی، به توافقات انجام شده در جلسات با منتقدین پایبند باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پی اظهار نظر یکی از اعضای کمیته بازنگری قراردادهای نفتی  مبنی بر شخصی بودن اظهار نظرهای احمد توکلی، یکی دیگر از منتقدین حاضر در 3 جلسه برگزار شده در محل ریاست جمهوری به خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اعلام کرد: وزارت نفت بهتر است به جای بهانه تراشی، به توافقات انجام شده در جلسات با منتقدین پایبند باشد و در پی اعمال اصلاحات 14 گانه ابلاغ شده از طرف رییس جلسه باشد.

محمدرضا اکبری مدیر گروه نفت اندیشگاه تحلیلگران انرژی خاطر نشان کرد: نامه منتشر شده از طرف دکتر توکلی ماحصل جلسات برگزار شده با منتقدین و اجماع نظرات آنها بوده و در راستای جمع بندی جلسه 12 ساعته آخر با تیم وزارت نفت و ابلاغیه رییس جلسه ارائه گردیده است.

این منتقد مدل جدید قراردادهای نفتی همچنین افزود: این نامه علیرغم فضا سازی های رسانه ی تیم وزارت نفت، در رد مدل جدید قراردادی نبوده و این مدل با اعمال اصلاحات در سطح محدود و مشخص جهت استفاده در میادین مشترک فلات قاره و آب های عمیق دریای خزر قابل اجرا می باشد.

اکبری اضافه کرد: با توجه به وجود مخازن و میادین متعدد و متنوع با شرایط ناهمسان، منطقی است که یک الگوی قراردادی برای تمامی مخازن و میادین کشور تجویز نشود بلکه با استفاده از ظرفیت ماده 7 قانون وظایف و اختیارت وزارت نفت، تمامی مخازن و میادین بر اساس شاخص های خاص خود در چند گروه دسته بندی شود و برای هر دسته شرایط عمومی قراردادها جداگانه تنظیم گردد.

مدیر گروه نفت اندیشگاه تحلیلگران انرژی همچنین از روحیه تعاملی بسیار بالای دکتر توکلی تمجید کرد و افزود: در این جلسات برخی از نظرات منتقدین به منظور اجرایی شدن مدل پیشنهادی توسط دکتر توکلی حذف گردید تا فضای تعامل مثبت و سازنده بین منتقدان مدل جدید قراردادی و وزارت نفت همچنان بر قرار باشد.
وی همچین در مورد اظهارات مطرح شده توسط معاون سرمایه گذاری شرکت ملی نفت در مورد توهم عدم انتقال فناوری افزود: اتفاقا خود ایشان از جمله افرادی بودن که در جلسه آخر اظهار داشتند هدف اصلی IPC انتقال فناوری نیست و هیچ تضمینی برای انتقال فناوری به شرکت های ایرانی در مدل جدید قراردادی وجود ندارد در واقع این شرکت های ایرانی هستند که باید تلاش نمایند این اتفاق بیفتد.

وی همچنین در پایان خاطر نشان کرد: انتظار می رود تیم وزارت نفت همان طور که با روحیه  تعاملی و مثبت در مذاکرات حضور پیدا کرد در بیرون از میز مذاکرات نیز با همین روحیه عمل نماید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت نفت به جای بهانه تراشی، به توافقات انجام شده در جلسات با منتقدین پایبند باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات