استاندار اصفهان: به ازای هر 200 شهروند اصفهانی، یک روزنامه خوان وجود دارد

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری اصفهان روز پنجشنبه به نقل از رسول زرگرپور افزود: این در حالی است که در کشور ژاپن، دو سوم مردم، اشتراک روزنامه دارند.
وی که در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان سخن می گفت، اظهار کرد: با توجه به اینکه اصفهان، شهری فرهنگی، سیاسی و مذهبی است، نخستین سئوالی که به ذهن خطور می کند این است که مشکل اصلی کجاست و چرا این وضعیت وجود دارد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه باید در این زمینه آسیب شناسی شود،‌ گفت: بعنوان یک کار پژوهشی باید دلیل استقبال نکردن مردم اصفهان از روزنامه های مکتوب مشخص شود.
وی با اشاره به گزارش خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مبنی براینکه در جلسه های خانه مطبوعات، نمایندگان مطبوعات استان حضور کمرنگی دارند، افزود: این ناراحت کننده است که وقتی در شورای فرهنگ عمومی، مدیران وقت خود را برای حل مشکلات مطبوعات اختصاص می دهند، خود اهالی مطبوعات بجای استقبال از این موضوع، آن را مورد نقد قرار می دهند.
وی تصریح کرد: در بین اهالی این بخش مانند سایر بخش ها، واگرایی وجود دارد و تا زمانی که این مشکل حل و به همگرایی تبدیل نشود، بقیه مسائل نیز حل نخواهد شد و نمی توانیم از ظرفیت های موجود استفاده بهینه کنیم.
زرگرپور با اشاره به طرح ارائه شده از سوی خانه مطبوعات که در آن موضوعاتی مانند محتوا، عرضه، انگیزه و حمایت بعنوان مشکلات اساسی مطبوعات استان اصفهان شناخته شده است، گفت: در این طرح به موضوع عرضه و حمایت پرداخته شده است.
وی افزود: لازم است طرح مذکور در باره محتوا و انگیزه تا دو ماه آینده و با توجه به نظرهای کارشناسی تکمیل و ارائه شود.
استاندار اصفهان گفت: از کسانی که تخصص رسانه مکتوب دارند و علاقه مندند که رسانه های مکتوب در اصفهان در جایگاه خود قرار گیرد، درخواست می کنیم که به خانه مطبوعات کمک کنند تا طرح جامع و کاملی داشته باشد و بتوانیم این بخش را به جایگاه خود برسانیم.

*** رونمایی از نشان رصدخانه فرهنگی و اجتماعی اصفهان ***
در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی، استاندار اصفهان در باره رصدخانه فرهنگی و اجتماعی اصفهان نیز گفت: این کار، اقدام بزرگی بود که به شهرداری اصفهان محول شد تا برای استان و همه دستگاه ها تدوین شود.
زرگرپور با اشاره به آغاز اقدامات شهرداری برای تدوین رصد خانه فرهنگی استان گفت: از 11 دستگاه اجرایی مربوطه می خواهیم که با جدیت با شهرداری که به نیابت از شورای فرهنگ عمومی استان این مسئولیت را بر عهده دارد، همکاری داشته باشند.
در این جلسه، نشان رصدخانه فرهنگی و اجتماعی اصفهان رونمایی شد.
استان اصفهان هم اکنون دارای پنج روزنامه محلی به نام های اصفهان زیبا، نصف جهان ، زاینده رود، اصفهان امروز و کیمیای وطن و یک روزنامه سراسری به نام نسل فرداست.
کلانشهر اصفهان حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد.
د/6027/3011

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار اصفهان: به ازای هر 200 شهروند اصفهانی، یک روزنامه خوان وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات