تصویب 390 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای 53 واحد تولیدی آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی روز پنجشنبه همراه تعدادی از مدیران نهادهای دولتی با حضور در شهرک سرمایه گذاری خارجی و بازدید دو ساعته از دو واحد تولیدی نشان داد که مدیریت استان در مسیر اجرای اصول اقتصاد مقاومتی جدی است.
اسماعیل جبارزاده در این بازدید از نزدیک در جریان فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک سرمایه گذاری خارجی قرار گرفت و ضمن آشنایی با مشکل و موانع موجود در این حوزه برای برون رفت از آن راهکارهای عملی ارایه داد.
تشکیل نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در محل سالن یکی از واحدهای تولیدی شهرک سرمایه گذاری خارجی با حضور بیشتر مدیران دستگاه های دولتی مرتبط با حوزه تولید و صاحبان صنایع در بازدید امروز حاکی از عزم جدی مسئولان آذربایجان شرقی برای رونق بخشی به تولید داخلی به عنوان موتور محرکه اقتصاد مقاومتی است.
تصویب اعطای تسهیلات بانکی برای 53 واحد تولیدی با اشتغال آفرینی یک هزار و 35 نفر در این نشست به خوبی موید این واقعیت است که مدیریت استان از تمام ظرفیت های موجود حوزه تولید برای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی بهره می گیرد.
تصمیم گیری در محل و رفع مشکلات 11 واحد تولیدی و 14 مصوبه از جمله دستاوردهای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید آذربایجان شرقی امروز به ریاست استاندار بود.
** تمام داشته هایمان در خدمت تولید و شکوفایی استان است
جبارزاده با تاکید بر حمایت از واحدهای تولیدی و رسیدگی به مشکل واحدها گفت: تمام داشته هایمان در خدمت تولید و شکوفایی استان است .
وی تامین نقدینگی و یا اعطای وام برای خروج از رکود واحدهای تولیدی را اولویت اساسی مدیریت اجرایی استان عنوان کرد و افزود: عملکرد طوری باشد که لبخند رضایت را جایگزین شرمندگی ناشی از بیکاری جوانان بر لبان رهبر معظم انقلاب بکنیم.
وی هدف از تشکیل این جلسه را تسهیل و رفع موانع تولید ذکر کرد و گفت: در تمام جلسات و کمیته ها مشکل 53 واحد تولیدی که پرونده آنها تشکیل و مراحل قانونی را طی کرده است، برای تصویب نهایی آماده شد و بانک ها یک ماه فرصت بررسی دارند تا در چارچوب سهم هر بانک اقدام کنند.
استاندار آذربایجان‌شرقی مهم‌ترین مساله‌ شهرک های صنعتی را که از گذشته گریبان گیر آن بود، کمبود آب عنوان کرد و گفت: طبق مصوبه، کاربری چاه آبی که توسط شهرک سرمایه‌گذاری خارجی خریداری شده، از کشاورزی به صنعتی تغییر می یابد و این مصوبه لازم الاجراست.
وی با توجه به کمبود آب در شهرک های صنعتی تاکید کرد: واگذاری زمین برای واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی جدید به میزان تامین آب زمین باشد و این قول را به سرمایه گذاران می دهیم که مشکلی از بابت تامین آب نخواهند داشت.
جبارزاده با اشاره به وجود هفت واحد غیرفعال در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی بیان کرد: چهار واحدی که مشکل نقدینگی دارند در اولویت قرار گیرند و سه واحد دیگر باید مسیر تولید خود را تغییر دهند تا در نهایت تمام واحدهای مستقر در شهرک‌های سرمایه‌گذاری خارجی فعال شوند.
استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر برند سازی واحدهای تولیدی استان در سطح ملی و بین المللی گفت: برندهای استان باید از دایره برندهای قدیمی مانند تراکتور سازی و « ایدم» فراتر بروند چرا که قدرت برند سازی در سطوح ملی و بین المللی را داریم.
جبارزاده خطاب به مدیران و دست اندرکاران واحدهای تولیدی حاضر یادآور شد: مسئولان را دوست و برادر خود بدانید و مسائل و مشکلات خود را صادقانه با ما در میان بگذارید تا ما بتوانیم راحت‌تر مسیر رفع مشکل را پیدا کنیم.
وی همچنین بر لزوم کاهش تعرفه مواد اولیه و افزایش تعرفه برای واردات کالایی که در داخل با کیفیت تولید می شود، تاکید کرد و گفت: نهایت سخت‌گیری در واردات کالاهایی که تولید داخل آنها وجود دارد صورت گیرد و در مورد صادرات کالا نهایت مساعدت به عمل آید.
جبارزاده با اشاره به طرح مساله افزایش فشار مالیاتی به واحدهای تولیدی ادامه داد: هیچ گونه فشاری نخواهد بود و اگر ارقام اضافی در این مورد مشاهده می‌شود برای افرادی است که پیش از این فرار مالیاتی داشتند و قصد ما تسهیل مسیر تولید است.
** مشکل 53 واحد دیگر تولیدی و صنعتی استان هفته آینده بررسی می شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی نیز از تشکیل جلسه تسهیل و رفع موانع در شهرک صنعتی هفته آینده خبر داد و افزود : 11 واحد صنعتی و تولیدی برای بررسی مشکلات در سامانه ثبت نام کرده اند .
حسین نجاتی ادامه داد : بعد از کار کارشناسی و مطالعه، مشکل و موانع واحدها برای اعطای وام به بانک های عامل معرفی می شوند .
همچنین مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی خبر داد که 92 درصد واحدهای صنعتی شهرک های سرمایه گذاری خارجی استان فعال هستند .
مرتضی نیرومند اسکویی افزود : از این تعداد 61 واحد زیر 50 درصد، 12 واحد بین 50 تا 70 درصد و 9 واحد نیز بالای 70 درصد فعال هستند .
وی اظهار کرد : 89 فقره پروانه بهره برداری صادر شده که از این تعداد 82 واحد فعال و هفت واحد غیرفعال هستند که علت آن کمبود نقدینگی و فقدان بازار ارزیابی شده است .
وی با بیان اینکه بیشترین بودجه استانی به شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی اختصاص یافته ،افزود : 100 میلیارد ریال در سال 94 به این شرکت اختصاص یافته که در کشور بی نظیر است .
در این نشست همچنین مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی برای رفع مشکل آب مورد نیاز واحدهای صنعتی و مدیرکل حفاظت محیط زیست استان نیز بر رفع مشکل زیست محیطی واحدها قول مساعد دادند .
6132/518/ 2047/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصویب 390 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای 53 واحد تولیدی آذربایجان شرقی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات