66 روستا در خراسان رضوی در برابر سوانح طبیعی ایمن سازی شدند

حسن حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس مطالعات انجام گرفته توسط کارشناسان این نهاد، 636 روستای این استان در معرض خطر سیل قرار دارند و به دلیل قرار داشتن استان روی خط زلزله، امکان بروز این سانحه طبیعی نیز در همه روستاها وجود دارد.
وی بیان کرد: به منظور به حداقل رساندن خسارات ناشی از حوادث طبیعی در روستاها، بنیاد مسکن اقدام به انجام عملیات ایمن سازی و پیشگیری از سوانح در قالب طرحهای مختلف نموده است.
وی گفت: براساس سرشماری سال 1392، در زمینه ویژگی های مسکن روستایی 443 هزار و 229 واحد مسکن روستایی در خراسان رضوی وجود دارد که 76 درصد آنها غیرمقاوم است.
حسینی افزود: با اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در این استان از سال 1384 تاکنون 104 هزار و 101 واحد با هزینه 12 هزار و 542 میلیارد و 840 میلیون ریال در روستاهای استان بازسازی شده است.
وی اظهار کرد: همچنین تاکنون یکهزار و 230 واحد با هزینه 64 میلیارد و 300 میلیون ریال از محل طرح بازسازی واحدهای آسیب دیده از سوانح در استان بازسازی شده اند.
وی گفت: در بازسازی مناطق زلزله زده خراسان رضوی و به صورت عمده شهرستان های تربت حیدریه، رشتخوار، زاوه، نیشابور و فیروزه 19 هزار و 711 واحد با هزینه دو هزار و 37 میلیارد و 600 میلیون ریال ساخته شده است.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی افزود: این نهاد همچنین هر سال نسبت به تامین مصالح مورد نیاز روستاییان برای مقاوم سازی مسکن روستایی اقدام می کند.
وی اتمام ساخت 33 خانه عالم، ساخت 39 واحد با پیشرفت اجرایی 60 درصد، ساخت 15 واحد کتابخانه در مناطق روستایی با پیشرفت اجرایی 50 درصد و پوشش بیمه ای 55 هزار واحد مسکن روستایی در خراسان رضوی را از دیگر اقدامات بنیاد مسکن برشمرد.
استان خراسان رضوی دارای 28 شهرستان، 70 بخش، 72 شهر، 164 دهستان و سه هزار و 340 روستاست.
حدود یک میلیون و 680 هزار نفر از جمعیت شش میلیون نفری این استان ساکن نواحی روستایی هستند.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «66 روستا در خراسان رضوی در برابر سوانح طبیعی ایمن سازی شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات