دولت افغانستان در جستجوی نشانه صلح در رهبر جدید طالبان

ملا هیبت‌الله آخوندزاده روزنامه انگلیسی در گزارشی نوشت که دولت افغانستان با روی کار آمدن «ملا هیبت الله» رهبر جدید گروه طالبان در جستجوی نشانه‌ای برای صلح است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، روزنامه گاردین چاپ انگلیس در شماره اخیر خود به بررسی وضعیت حکومت وحدت ملی افغانستان و طالبان افغان و رهبری جدید این گروه پرداخته است.

این روزنامه نوشت: با تعیین «ملا هیبت‌الله آخوندزاده» به عنوان رهبر جدید گروه طالبان افغان، انتظارات مختلفی در گروه‌ها و دسته‌ها تاثیرگذار در این کشور ایجاد شده است.

بر همین اساس دولت افغانستان از رهبر جدید طالبان انتظار دارد تا درهای مذاکرات صلح را برای آغاز روند گفت‌وگوها باز کند.

اما در داخل بدنه طالبان این انتظار وجود دارد که رهبر جدید این گروه، دسته‌ها و گروه‌های مختلف و پراکنده طالبان را حول یک محور متمرکز کند.

گاردین تصریح می‌کند: دولت افغانستان و شرکای خارجی آن به دنبال نشانه‌ای هستند که ملا هیبت‌الله آخوندزاده رهبر جدید گروه طالبان افغان برخلاف «ملا اختر منصور» رهبر سابق این گروه به دنبال پایان جنگ در این کشور باشد.

با این وجود در داخل گروه طالبان افغان پس از اعلام مرگ «ملا عمر» و تعیین ملا اختر منصور به عنوان رهبر طالبان، در میان این گروه شکاف ایجاد شد و اکنون ملا هیبت‌الله آخوندزاده رهبر جدید طالبان یک حرکت از هم گسسته را به عهده گرفته است.

روزنامه انگلیسی گاردین در حالی این مطالب را منتشر می‌کند که روز گذشته رهبران گروه طالبان با «ملا هیبت‌الله آخوندزاده» رهبر جدید این گروه بیعت کردند.

همچنین رهبر جدید گروه طالبان افغان پس از انتخاب به عنوان رهبر این گروه در پیامی اعلام کرده بود که با دولت افغانستان وارد مذاکرات صلح نخواهد شد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت افغانستان در جستجوی نشانه صلح در رهبر جدید طالبان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات