آخرین نتایج رایزنی‌های یمن از زبان نماینده بان کی مون

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن پیشرفت رایزنی‌ها در کویت را در گرو امتیازدهی طرف‌های ذیربط دانست.
 
به گزارش انتخاب، اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن در سخنانی گفت که  رایزنی های صلح یمن در کویت ادامه دارد و وی با هیئت ملی صنعا متشکل از جنبش انصاره الله و علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق و نیز هیئت یمنی مورد حمایت ریاض ملاقات کرده است.
 
وی افزود: بحث ها ادامه یافت و درباره مسائل مربوط به بازگرداندن دولت و عقب نشینی و تحویل سلاح و سازوکار نزدیک کردن دیدگاههای دو هیئت گفت وگو شد.
 
ولد الشیخ بر اهمیت توجه به وضعیت اقتصادی دشوار در یمن و اثر آن بر زندگی روزمره غیرنظامیان تاکید کرد.
 
وی هشدار داد که شکست در رسیدگی به وضعیت اقتصادی نتایج وخیمی به همراه خواهد داشت.
 
ولد الشیخ گفت: معتقدم که خود شرکت کنندگان به تنهایی قادر هستند که وضعیت در یمن را تغییر دهند و پیشرفت رایزنی ها در گروه امتیازدهی طرف ها است.
 
مسئول کویتی: نشانه‌های خوشبینی بالا است
 
خالد الجار الله معاون وزیر خارجه کویت که کشورش میزبان رایزنی‌های صلح یمن است، گفت: رایزنی های صلح یمن چند گام با تبلور ایده هایی که می تواند به یک راه حل در طول چند روز برسد، فاصله دارد.
 
وی افزود: نشانه های خوشبینی درخصوص مرحله کنونی رایزنی های صلح که 21 ماه آوریل گذشته آغاز شد، بالا است.
 
خالد الجار الله گفت: هیئت های یمنی چند گام با دستیابی به ایده هایی که به درگیری جاری پایان می دهد، فاصله دارند.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آخرین نتایج رایزنی‌های یمن از زبان نماینده بان کی مون» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات