دولت افغانستان تصمیم خود را در مورد پروژه توتاپ لغو کند/ جنبش روشنایی تسلیم نمی‌شود

دومین گردهمایی جنبش روشنایی 11 معترضان در دومین گردهمایی جنبش روشنایی در مصلی شهید مزاری کابل اعلام کردند ما زیر فشار نمی‌رویم و کابینه حکومت وحدت ملی باید تصمیم خود درباره توتاپ را لغو کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پس از تصمیم کابینه حکومت وحدت ملی افغانستان در خصوص تغییر مسیر خطوط انتقال برق 500 مگاوات ترکمنستان، جنبش روشنایی دومین گردهمایی بزرگ خود را در مصلی شهید مزاری برگزار کردند.

در این مراسم، معترضان خواستار لغو تصمیم کابینه دولت افغانستان مبنی بر عدم تغییر مسیر خطوط انتقال برق از بامیان به سالنگ شدند.

آنها اعلام کردند که شعار اصلی دولت افغانستان در مورد تغییر مسیر پروژه توتاپ را قبول ندارند.

«لطیف پدرام» نماینده بدخشان، و «حسین ناصری» نماینده بهسود در پارلمان افغانستان، و «کریم خلیلی» معاون دوم سابق حامد کرزی رئیس‌جمهور پیشین افغانستان از سخنرانان این مراسم بودند.

«احمد بهزاد» نماینده پارلمان افغانستان، در این مراسم گفت که تصمیم کاخ ریاست جمهوری این کشور در خصوص توتاپ طرح «شیطانی» است.

«اخلاقی»، «رحمانی»، «سعادتی» و «ناصری» نمایندگان پارلمان افغانستان نیز از دیگر سخنرانان دومین گردهمایی جنبش روشنایی بودند.

در پی گزارش کمیسیون بررسی پروژه توتاپ مبنی بر عبور خطوط انتقال برق از مسیر سالنگ، اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان این تغییر مسیر را تایید کرد.

تصاویری از گردهمایی بزرگ جنبش روشنایی در کابل را در ادامه مشاهده کنید:

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت افغانستان تصمیم خود را در مورد پروژه توتاپ لغو کند/ جنبش روشنایی تسلیم نمی‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات