کامرون: بوریس جانسون احتمالا نخست وزیر بعدی انگلیس است

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت: بوریس جانسون شهردار سابق لندن احتمالا نخست وزیر بعدی انگلیس خواهد بود، هر چند رهبری کمپین خروج از اتحادیه اروپا را بر عهده دارد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در سخنانی تاکید کرد که بوریس جانسون شهردار سابق لندن احتمالا نخست وزیر بعدی انگلیس خواهد شد.

این در شرایطی است که جانسون رهبری کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برعهده دارد و کامرون رهبر کمپین عضویت در اتحادیه اروپا است.

سال گذشته، کامرون اعلام کرده بود که برای بار سوم در انتخابات سراسری که قرار است سال 2020 میلادی برگزار شود، شرکت نخواهد کرد. وی آن موقع از ترزا می وزیر کشور و جورج آزبورن وزیر خزانه داری و بوریس جانسون از گزینه های احتمالی نامزدی اش خبر داده بود.

بسیاری از تحلیلگران سیاسی بر این باورند که جانسون با بر عهده گرفتن رهبری کمپین خروج از اتحادیه اروپا، قمار سیاسی بزرگی را آغاز کرده است.

کامرون در سخنانی در حاشیه نشست گروه 7 در پاسخ به این سئوال که آیا هنوز اعتقاد دارد که بوریس جانسون نخست وزیر احتمالی آینده انگلیس خواهد بود، گفت که نظرش را تغییر نداده است.

وی افزود: حزب محافظه کار از این مساله خوشبخت است که آمارهای ثابت و مداومی داشته است. البته در خصوص مساله عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا فکر می کنم که جانسون در طرف نادرستی قرار گرفته است ولی من چیزی را که قبلا گفته ام، تغییر نمی دهم.

در حالی که مردم انگلیس قرار است در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه در خصوص ادامه عضویت این کشور در اتحادیه اروپا تصمیم گیری کنند، نظرسنجی موسسه کامرس نشان می دهد که دیوید کامرون برای متقاعد کردن رای دهندگان نسبت به این مساله که به آنها درباره اینکه چرا انگلیس باید در اتحادیه اروپا باقی بماند، حقیقت را می گوید، با چالش جدی روبرو است و بوریس جانسون شهردار سابق لندن و رهبر کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در این زمینه عملکرد بهتری داشته است.

تنها 21 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی موسسه کامرس بر این باور بوده اند که کامرون حقیقت را درباره علت اصلی ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا نسبت به بوریس جانسون می گوید و 45 درصد پاسخگویان نیز اعلام کرده اند که جانسون قابل اعتمادتر از کامرون است.

کامرون هشدار داده است که تصمیم برای خروج از اتحادیه اروپا تاثیرات منفی زیادی بر اقتصاد انگلیس خواهد داشت. ولی جانسون گفته است که انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا با رونق بیشتری روبرو خواهد شد چرا که اجازه خواهد داشت تا قوانین خودش را تدوین و اجرا کند، قراردادهای تجاری را خودش تنظیم کند و بودجه اختصاص یافته به اتحادیه اروپا را در داخل کشورش هزینه کند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کامرون: بوریس جانسون احتمالا نخست وزیر بعدی انگلیس است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات