وضعیت نامناسب اقتصادی در روستاهای زنجان سبب افزایش مهاجرت روستائیان شده است

روستای کندوان در تبریز نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت منفی اقتصادی در روستا‌های استان زنجان گفت: وضعیت نابسامان معیشتی و اقتصادی در روستا‌های زنجان سبب افزایش مهاجرت آنان به شهر‌ها شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فریدون احمدی ظهر امروز در نشست هم اندیشی روسای شورا‌های اسلامی و دهیاران بخش مرکزی اظهار داشت: انتظار مردم از مسئولان دستگاه‌های اجرایی قوانین و ضوابطی است که به نفع مردم تفسیر شود و کمترین مسائلی به مجلس برده شود.

وی گفت: مشکلاتی که در سطح استان غیر قابل اجرا است توسط نمایندگان مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی مطرح و در سطح وزارتخانه‌ها پیگیری می‌شود و وظیفه نمایندگان است که این مشکلات را به نحو احسن انجام دهند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید با دستگاههای اجرایی همکاری شود تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم، خاطر نشان کرد: نمایندگان مردم زنجان در مجلس اسلامی و دستگاههای اجرایی در کنار هم برای عمران و آبادانی روستا‌های استان در تلاش هستند.

وی خاطر نشان کرد: در دوران انقلاب اسلامی 30 درصد از جمعیت در شهر‌ها و 70 درصد از جمعیت در روستا‌ها ساکن بودند و یکی از دلایل بارز آن معیشت و درآمد خوب مردم در روستا‌ها بوده است.

احمدی با اشاره به درآمد کنونی مردم ساکن روستا‌ها گفت: بعد از انقلاب اسلامی کسب و کار و درآمد در شهر‌ها بهتر شد و مردم به سوی شهر‌ها سوق پیدا کردند و مهاجرت‌ها افزایش یافت به گونه‌ای که جمعیت در شهر‌ها 72 درصد و در روستا‌ها به 28 درصد رسید.

وی تصریح کرد: وضعیت منفی در معیشت و اقتصاد مردم در روستا‌ها مهاجرت را افزایش داده و باید برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان امکانات در اختیار آنان قرار دهیم و مشکلات آنان را به حداقل برسانیم تا روستا‌های خالی از سکنه نداشته باشیم.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید زیر ساخت‌های اقتصادی در روستا‌ها ایجاد شود، بیان کرد: روستا‌ها باید از امکانات اقتصادی و رفاهی برخوردار باشند تا روستائیان به فکر مهاجرت نباشند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت نامناسب اقتصادی در روستاهای زنجان سبب افزایش مهاجرت روستائیان شده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات