570 پروژه کشاورزی در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد‌

آبیاری نوین رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ۵۷۳ پروژه بخش کشاورزی استان افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، هاشم ولی پور مطلق عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نوع فعالیت ما در راستای تولید یک موجود زنده است و تا مرحله ای که محصول به دست مصرف کننده می‌رسد نیاز به مراقبت دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات سال گذشته جهاد کشاورزی گفت: 866 پروژه زیربنایی و خدماتی در بخش کشاورزی خراسان جنوبی در سال گذشته افتتاح شد.

وی افزود: کسب رتبه برتر فرهنگ اقامه نماز، افتتاح 886 پروژه زیربنایی و خدماتی بخش کشاورزی، برگزاری 9 دوره آموزشی ویژه کشاورزان و دامداران استان، برگزاری ویدئو کنفرانس در این سازمان از جمله دیگر اقدامات انجام شده این سازمان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه سال گذشته رتبه اول روابط عمومی در خبر و رسانه به این سازمان اختصاص داده شده بیان کرد: در این راستا 2 هزار و 79 خبر در سال گذشته به خبرگزاری‌ها، 566 مورد مدیریت‌های شهرستانی، 132 مورد منابع طبیعی، 172 مورد دامپزشکی، 19 مورد نظام مهندسی و 91 مورد به امور عشایری داده شده است.

ولی‌پور‌مطلق تصریح کرد: در سفر هیئت دولت به خراسان جنوبی مقرر شد 50 میلیارد تومان به استان اختصاص یابد که باید در این راستا 600 کیلومتر انتقال آب انجام شود اما تاکنون با اختصاص 50 درصد از این اعتبارات موفق به اجرای 480 کیلومتر شدیم.

وی با بیان اینکه تا پایان سال مالی امسال همه 600 کیلومتر انتقال آب افتتاح خواهند شد افزود: در هفته کشاورزی 350 کیلومتر به صورت نمادین افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: ما در ملاحظات دو رویکرد شامل ملاحظات ملی و ملاحظات منطقه ای داریم.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: اصلاح الگوی کشت فرآیند جاری است و در حال حاضر در حال انجام است.

محمد زمانی یادآور شد: اگر امروز استان ما 14 هزار هکتار زرشک دارد سال گذشته این میزان نبوده است بنابراین تغییرات در کشت کشاورزان فرآیند جاری است که ناشی از بخش دولتی و بیرونی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات بسیار خوب در دولت جدید اصلاح قیمت بود و اصلاح قیمت است که الگوی کشت را تغییر می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: بحث گلخانه‌ها یکی از مواردی است در جهت اصلاح الگوی کشت اقدام می‌شود و محدودیت تأمین منابع در کشور در خصوص گلخانه‌ها نداریم.

زمانی  یادآور شد: در بحث آب در مجموعه بخش کشاورزی خراسان جنوبی بهترین راندمان و بهره وری را داریم و  زارعت و باغبانی بهره وری در کشور 3.92 واحد است و در خراسان جنوبی 4.59 واحد است یعنی 17 درصد آبی که بهره بردار در خراسان جنوبی استفاده می‌کند.

وی اظهار داشت: در ارتباط با تسهیل قانون رفع موانع تولید که به برنامه اقتصاد مقاومتی گره خورده دولت تسهیلاتی را در موضوع فعالیت واحدهای نیمه فعال و زیر ظرفیت تولید با 60 درصد پیشرفت تسهیلاتی می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: حجم اعتبارات در کشور 16 هزار میلیارد تومان است و در خراسان جنوبی حدود 400 میلیارد تومان سهمیه در مرحله اول اختصاص یافته است.

زمانی بیان کرد: تاکنون محدودیتی برای واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی نبوده و در حال حاضر بیش از 40 میلیارد تومان در مصوبات کارگروه در استان مربوط به پروژه‌های سازمان جهاد کشاورزی تصویب شده که از آن منابع استفاده کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «570 پروژه کشاورزی در خراسان جنوبی به بهره‌برداری می‌رسد‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات