شرکت فرانسوی برای ساخت نیروگاه هسته‌ای سوئیس از قطعات تقلبی استفاده کرد

نیروگاه اتمی سوئیس استفاده از قطعات تقلبی توسط یک شرکت فرانسوی برای آماده‌سازی مراکز هسته‌ای سوئیس دردسرساز شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از تلویزیون فرانسه، کیفیت بد قطعات راکتورهای هسته ای ساخت شرکت فرانسوی آروا برای راکتورهای نیروگاه برق هسته ای سوئیس مشکل ساز شد.

تلویزیون فرانسه گزارش داد: قطعات ساخته شده شرکت فرانسوی آرِوا که تحویل مراکز هسته ای سوئیس شده است، تقلبی بوده است.

گزارشگر تلویزیون فرانسه درباره خطرات احتمالی این قطعات قلابی افزود: باید خاطر نشان کرد اولین تردید ها درباره کیفیت این قطعات، ماه فوریه سال دو هزارو پانزده به وجود آمد.

بروز یک نقص جدی در قطعات راکتور نیروگاه برق فلمانویل ریشه این تردیدها بود. مقامات امنیتی هسته ای فرانسه به محل اعزام شده و تحقیقاتی را آغاز کردند.

این تحقیقات نشان داد که قطعات تحویلی شرکت فرانسوی آروا تقلبی هستند. به عبارت دیگر می توان گفت که این قطعات از نظر کیفی با استانداردهای ایمنی هسته ای مطابقت ندارند. چهارصد قطعه ساخت آروا که در سال های هزار و نهصد و شصت و پنج تا شصت و شش ساخته شده اند همچنان در جهان مورد استفاده قرار می گیرند.

دست کم چهار قطعه ساخته شده آروا در دو راکتور برق هسته ای فعال سوئیس مورد استفاده قرار دارند.

دو قطعه از این چهار قطعه ، دو مخزن هستند که مقادیر زیادی رادیو اکتیو تحت فشار بسیار زیاد در آنها قرار می گیرند. سوخت هسته ای وارد این مخازن می شود. بررسی عملکرد بد راکتورها نشان داد که مشکل از این مخزن ها بوده است. البته تحقیقات هنوز ادامه دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شرکت فرانسوی برای ساخت نیروگاه هسته‌ای سوئیس از قطعات تقلبی استفاده کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات