سطح نظامیان آمریکایی در افغانستان باید پیش از کنفرانس‌های ناتو اعلام شود

اوباما شماری از سناتورهای آمریکایی از اوباما خواستند تا تصمیم خود در مورد سطح نظامیان این کشور در افغانستان برای سال ۲۰۱۷ میلادی را قبل از برگزاری کنفرانس‌های ناتو در تابستان اعلام کند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم به نقل از «هیل» نشریه کنگره آمریکا، گروهی از هر دو حزب سنا در کمیته نیروهای مسلح از باراک اوباما خواسته‌اند تا تصمیم خود در مورد سطح نیروهای کشورش در افغانستان را قبل از برگزاری کنفرانس‌های ناتو در تابستان اعلام کند.

این نمایندگان در نامه‌ای به اوباما نوشتند: تصمیمی به موقع در مورد سطوح نیروهای آمریکایی ضروری است تا متحدان و شرکای ما بتوانند نیروهایشان را مدیریت کنند و تعهدات مناسبی را برای ماموریت حمایت قاطع در سال 2017 میلادی بدهند.

در این نامه آمده است: از شما می‌خواهیم تا هر تغییراتی را نسبت به سطح برنامه‌ریزی شده نیروهایمان قبل از کنفرانس‌های اعضای ناتو با توجه به ارزیابی‌های قوی فرماندهان نظامی خود و وضعیت موجود اعلام کنید.

این نامه توسط سناتورهایی همچون «جان مک‌کین»، « جو مانچین»، «کلی ایوت»، «جان شاهین»، «دب فیشر»، «جو دونلی»، «تام کوتون»، «لیندسی گراهام» و «آنگوس کینگ» امضاء شده است.

همچنین این مقامات ارشد آمریکایی تاکید کردند: که خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان باید بر اساس شرایط فعلی باشد و آن ملاحظات در مورد نظامیان نیز باید در ابتدا بر توانایی‌های مورد نیاز برای محافظت از منافع ملی امنیتی ما در افغانستان و سپس بر تعداد نیروهای مستقر برای قادر ساختن آن توانایی‌ها استوار باشد.

دو کنفرانس ناتو در تابستان موسوم به «کنفرانس تولید نیرو» در 8 ژوئن و اجلاس ناتو در ورشو در 8 جولای برگزاری می‌شود.

در قسمتی از این نامه آمده است: از گذشته تا به حال، باور داریم که متحدان و شرکای ناتو رهبری ما در افغانستان را دنبال خواهند کرد.

علاوه بر آن، فکر نمی‌کنیم که در مدت چند ماه آینده موارد جدیدی را یاد بگیریم که در حال حاضر نمی‌دانیم. اگر در مورد تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان برای 2017 میلادی تصمیم بگیرید، چنین تصمیمی را قبل از برگزاری این کنفرانس‌ها اعلام کنید تا آن را به متحدان ناتو اعلام کنیم و آنها هم بر اساس آن بتوانند به طور مناسب برنامه‌ریزی کنند.

در حال حاضر حدود 9800 نظامی آمریکایی در افغانستان مستقر هستند که قرار است بر اساس برنامه فعلی، این تعداد تا پایان سال جاری میلادی به 5500 نظامی کاهش یابد.

«جان نیکلسون» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در حال بررسی و ارزیابی وضعیت امنیتی افغانستان می‌باشد تا در مورد سطوح آینده نیروهای خارجی مستقر در این کشور گزارش خود را ارائه دهد.

نیکلسون که در حال اتمام بررسی 3 ماهه خود می‌باشد، انتظار می‌رود که به مقامات ارشد آمریکایی حفظ نظامیان بیشتر را پیشنهاد دهد.

این سناتورهای آمریکایی از اوباما خواستند که به پیشنهادات نیکلسون توجه خاصی داشته باشد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سطح نظامیان آمریکایی در افغانستان باید پیش از کنفرانس‌های ناتو اعلام شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات