پیشروی ارتش سوریه در حومه دمشق

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه گروه‌های تروریستی در حومه دمشق بخشی از مزارع المحمدیه را از چنگال تروریست‌ها آزاد کردند. خبرگزاری تسنیم: ارتش سوریه در شهرک جسرین در غوطه شرقی دمشق پیشروی کرد و بعد از عملیات نظامی سریعی که آن را از شهر الملیحه علیه گروههای تروریستی آغاز کرده بود، برخی از زمین‌های کشاورزی را به کنترل خود در آورد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه بخشی از مزارع المحمدیه در حومه دمشق را از چنگال تروریستها آزاد کردند. تلاش‌های ارتش سوریه برای تثبیت مواضع و برقراری امنیت مناطقی که به کنترل خود در آورده‌اند، همچنان ادامه دارد.

و خبر دیگر اینکه نیروهای ارتش سوریه تلاش گروههای تروریستی برای حفر تونلی به‌عمق 15 متر را به‌سمت یکی از مناطق نظامی در منطقه حرستا در حومه دمشق، خنثی کردند.

یک منبع نظامی گفت که ارتش سوریه تونلی 500متری در منطقه حرستا را کشف کرده است که چندین راه به‌سمت مواضع تروریستها در منطقه داشت. نیروهای ارتش سوریه بعد از خنثی سازی بمب‌های موجود در این تونل، آن را منفجر کردند.

نیروهای ارتش سوریه همچنین یک ساختمانی را که تعدادی از تروریستهای جیش الاسلام آن را به پناهگاهی برای خود در حرستا تبدیل کرده بودند، منفجر کردند. این انفجار منجر به کشته شدن این تروریستها شد. همچنین همزمان با این انفجار یک زمین‌لرزه و صدای انفجاری در سراسر دمشق به گوش رسید.

ارتش سوریه همچنین تعدادی از ساختمانها را که تروریستها آن را به پناهگاهی برای خود در جبهه جنوبی شهر داریا در حومه غربی دمشق تبدیل کرده بودند، به کنترل خود در آوردند.

و خبر دیگر اینکه جنگنده‌های روسیه شب گذشته برج‌های مخابراتی را در مرزهای سوریه و ترکیه بمباران کردند که در پی این حملات ارتباط بین گروه‌های تروریستی و سرویس‌های جاسوسی ترکیه قطع شد.

همچنین در پی حملات جنگنده‌های روسیه، محموله‌های تسلیحاتی که به‌تازگی به دست تروریست‌ها در شمال سوریه رسیده بود، منهدم شد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشروی ارتش سوریه در حومه دمشق» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات