وضعیت هوای استان ایلام در شرایط هشدار قرار گرفت

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: بر اساس آخرین گزارش های ثبت شده ایستگاه های سنجش غبار وضعیت هوای استان ایلام به علت وجود ریزگردها در شرایط هشدار قرار دارد.
علی طاهرسارایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس این گزارش، میزان لحظه ای ذرات معلق در هوای شهرستان ایلام با 207 میکروگرم در متر مکعب با روند کاهشی و هوای ایوان نیز با 213 میکروگرم ذرات معلق در هوا با روند پایدار بیشترین میزان آلودگی هوا را دارند.
میزان ذرات معلق مجاز در هر متر مکعب هوا 150 میکروگرم است.
وی افزود: همچنین کیفیت هوای شهرستان مهران با 175 میکروگرم و شرایط کاهشی و دهلران با 159 میکروگرم در هر متر مکعب و روند پایدار اکنون دارای گرد و غباری بیشتر از حد مجاز هستند.
سارایی تاکید کرد: هوای شهر سرابله با میزان ذرات معلق 47 پی ام 2/5 و روند کاهشی و دره شهر با غلظت غبار 52 پی ام 2/5 و وضعیت افزایشی نیز دارای آلودگی ناشی از پدیده ریزگردها است.
میزان ذرات معلق پی ام 2/5 موجود در هوای استاندارد و مجاز 35 پی ام 2/5 است.
بر اساس پیش بینی های هواشناسی این ریزگردها با میزان غلظت رقیق تا متوسط تا اوایل هفته آینده همچنان هوای استان ایلام را تحت تاثیر قرار داده و غبار آلود می کند.
از ابتدای سال جاری تاکنون ایلام شاهد 12روز آلودگی ناشی از گرد و غبار و ریزگردهای عربی است که از سمت بیابان های عراق و سوریه وارد آسمان کشورمان به ویژه استان های مرزی همچون ایلام، خوزستان و کرمانشاه می شود.
استان ایلام دارای هفت ایستگاه سنجش غبار است.
7172/9002

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت هوای استان ایلام در شرایط هشدار قرار گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات