88 درصد مردم هلند خواستار همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا هستند

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی «اکسپرس» ، با افزایش نارضایتی ها در هلند از عملکرد مقام های اتحادیه اروپا ، 9 تن از هر 10 نفر هلندی خواستار برگزاری همه پرسی در مورد ادامه عضویت در این اتحادیه هستند.
مردم هلند با الهام گرفتن از همه پرسی 23 ژوئن (سوم تیر) کشور انگلیس، امیدوارند که «نگزیت» (Nexit) در پی برگزیت (Brexit) روی دهد.
بر اساس این گزارش ، نظرسنجی انجام شده توسط روزنامه معتبر «دی تلگراف» هلند موجب افزایش نگرانی ها در میان مقام های اتحادیه اروپا در خصوص فروپاشی این اتحادیه می شود.
«هری فان بومل» نماینده مجلس هلند از حزب سوسیالیست این کشور به روزنامه تلگراف انگلیس گفت: در صورتی که انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود ، این اقدام به سایر کشورها نیز جرات و شهامت خواهد داد.
وی افزود: از این رو ، اکنون صحبت ها و مباحثی در هلند درباره برگزاری همه پرسی بر سر عضویت در اتحادیه اروپا در حال آغاز است.
این عضو مجلس هلند افزود: نمی توانیم به مسیر کنونی و اقداماتی مانند کمک مالی به یونان و تلاش برای حفظ کشورها در منطقه «یورو» ادامه دهیم ؛ منطقه یورو سرانجام فرو می پاشد.
وی افزود: به دلیل عضویت ما در منطقه یورو ، مردم هلند شاهد کاهش بودجه و افزایش بیکاری هستند؛ همه می دانند که کمیسرهای اتحادیه اروپا هر ماه 25000 یورو درآمد دارند اما حقوق مستمری بگیران مدام پایین و سن بازنشستگی بالا می رود.
فان بومل تاکید کرد: این مسائل موجب پایین آمدن محبوبیت اتحادیه اروپا می شود ؛ مردم به نهادهای اروپایی اعتماد ندارند و برخی از مردم حتی از آنها نفرت دارند؛ اتحادیه اروپا با یک بحران موجودیتی رو به رو است.
بحث و گفتگو در هلند در خصوص برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا همانند انگیس ، در حالی است که نتایج یک تحقیق نشان می دهد خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا (Brexit) تاثیر شدیدی بر اقتصاد هلند خواهد داشت. یک اندیشکده دولتی در هلند روز پنجشنبه با اعلام نتایج این تحقیق ، پیش بینی کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا احتمالا موجب کاهش 1.2 درصدی تولید ناخالص داخلی هلند تا سال 2030 و زیان تجاری 10 میلیارد یورویی این کشور خواهد شد.
شبد**1078** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «88 درصد مردم هلند خواستار همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا هستند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات