نیمی از ثروت جهان در دست یک درصد

گزارشی جدید حاکی است یک درصد از کل جمعیت جهان تقریبا 47 درصد از ثروت جهان را در اختیار دارد. آفتاب : یک موسسه مطالعاتی امریکا به نام «گروه مشاوره بوستون» در گزارشی اعلام کرد نابرابری جهانی رو به افزایش است به طوری که ثروتمندان جهان در حال ثروتمندتر شدن و فقرای جهان در حال فقیرتر شدن هستند.
بر اساس این گزارش، حدود 18.5 میلیون خانواده‌ها در جهان هر کدام حداقل 1 میلیون دلار از 78.8 تریلیون دلار دارایی خالص جهان را مالک هستند.
سهم 1 درصد ثروتمندان جهان از ثروت جهانی در سال 2013 حدود 45 درصد برآورد شده بود که با توجه به افزایش 2 درصدی آن به نگرانی‌ها درباره افزایش نابرابری جهانی دامن زده است.
امریکا با داشتن حدود 8 میلیون، میلیونر بزرگترین میزبان میلیونرهای جهان است و پس از آن چین با حدود 2 میلیون و ژاپن با 1 میلیون میلیونر در رتبه های بعدی قرار دارند.
بر اساس این گزارش، سوئیس و لیختن‌اشتاین به دلیل رژیم های مالیاتی مطلوب خود و بان بر درآمد سرانه ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شوند.
این گزارش نشان می‌دهد در سال گذشته میلادی محبوبیت پناهگاه‌های مالیاتی برای ثروتمندان 3 درصد افزایش یافته است.
حدود 5 سال پیش در امریکا جنبشی موسوم به جنبش «اشغال وال استریت» آغاز شد که به جنبش 99 درصدی نیز شهرت یافت.
معترضان در این جنبش با برگزاری چندین تظاهرات تاکید کرده بودند آنها 99 درصدی از جامعه هستند که دیگر حاضر نیستند قربانی حرص و فساد 1 درصد ثروتمند جامعه شوند.
در میان شعارهای تظاهرکنندگان جملاتی همانند «ثروتمندان پول فقرا را می‌دزدند، نام آن را معامله تجاری می‌گذارند» و «وقتی فقرا از خود دفاع می‌کنند، نام آن خشونت گذاشته می‌شود» و «وال استریت را نابود کنیم، پیش از آن که دنیا را نابود کند» به چشم میخورد.
به گزارش پرس‌تی‌وی، این اقدامات اعتراضی از سوی پلیس امریکا به شدت سرکوب شد و صدها معترض به جرم ایجاد ترافیک دستگیر و راهی بازداشتگاه ها شدند. 

[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیمی از ثروت جهان در دست یک درصد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات