پاسخ قاطع ظریف به آمریکا قابل تحسین استبه گزارش جهان به نقل از محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در خصوص اقدام وزارت امور خارجه در عدم صدور ویزا برای سه نماینده تندروی آمریکا، اظهار داشت: از وزیر امور خارجه ایران همین انتظار می‌رفت چرا که آقای ظریف درست است که در جایگاه دیپلمات جمهوری اسلامی قرار دارد ولی در بخش‌های دیپلماتیک خود به بهترین نحو، نقش خود را ایفا می‌کند.
 
وی افزود: ظریف نشان داده است که در بزنگاه‌هایی که به خوی استکباری آمریکا برمی‌گردد همچون یک چریک انقلابی عمل می‌کند.
 
نماینده مردم تهران در مجلس همچنین تصریح کرد: ظریف همان کسی است که در مقابل زیاده‌خواهی وزرای خارجه 5+1 با تمام وجود اعلام کرد که ایرانی تهدیدپذیر نیست. در عین  در جایی که هم نیاز بود که زبان دیپلماسی را به کار بگیرد و برای احقاق حق ملت آن زبان را به کار گرفت؛‌ اکنون هم که با تقاضای مستکبرانه نمایندگان آمریکا برای ورود به ایران مواجه شد نیز موضع انقلابی می‌گیرد.
 
وکیلی بر همین اساس اضافه کرد: بنابراین این مشی قابل تحسین است که جایی که نیاز به موقع انقلابی است، انقلابی موضع می‌گیرد و جایی که نیاز است با زبان دیپلماسی موضع می‌گیرد. این حکمت و عزت در مواضع قابل تحسین است.
 
وکیلی در خاتمه عنوان کرد: این حکمت، عزت و مصلحت عوامل تأمین‌کننده منافع ملی به حساب می‌آید بنابراین باید از این مشی تقدیر کرده و خواستار تداوم این مشی بود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاسخ قاطع ظریف به آمریکا قابل تحسین است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات