امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های حمل و نقل ریلی بین ایران وانگلیس

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در این یادداشت تفاهم که به منظور توسعه سیستم های راه آهن ایران از طریق تبادل دانش و تکنولوژی بین مدیرعامل راه آهن و همتای انگلیسی به امضا رسید زمینه‌های همکاری دو کشور در قالب مدیریت فرایند ها و سیستم های حمل و نقل ریلی و نیز مدیریت فنی و تکنولوژی راه آهن، مورد تاکید قرار گرفته است.
براساس گزارش سفارت جمهوری اسلامی ایران، پور سید آقایی در جریان سفر به لندن با دو تن از معاونین وزارت حمل و نقل انگلیس دیدار و ضمن اشاره به برنامه ها و اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقای جایگاه حمل و نقل ریلی و جابجایی مسافر و بار در کشور، فرصت های کم نظیر سرمایه گذاری در این بخش را برای طرف انگلیسی ارائه داده است.
بر اساس این گزارش، طرف انگلیسی نیز با اشاره به جذابیت های ایران برای همکاریهای تجاری و اقتصادی، نسبت به توسعه مناسبات در حوزه حمل و نقل ریلی با کشورمان ابراز علاقه‌ مندی کرده است.
امضای یادداشت تفاهم همکاری های حمل و نقل ریلی بین تهران و لندن متعاقب سفر فروردین ماه گذشته 'روبرت گودویل' معاون وزیر حمل و نقل انگلیس به ایران صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا ، در سفر این مقام انگلیسی به تهران گسترش همکاری های ایران و انگلیس در حوزه های حمل ونقل بویژه حمل و نقل ریلی و قطارهای سریع السیر و نیز در حوزه زیرساخت های فرودگاهی و هوانوردی مورد تاکید قرار گرفته است.
اقتصام**1108 **‌1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های حمل و نقل ریلی بین ایران وانگلیس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات