طرح مفتاح الجنه ویژه ماه مبارک رمضان در قزوین اجرا می شود

ˈبه گزارش ایرنا، هدایت صفری روز پنجشنبه درنشست مطبوعاتی در جمع رسانه های جمعی استان ، با بیان اینکه این طرح معنوی با هدف دلجویی از خانواده های تحت حمایت و ایتام نیازمند در سطح استان طی شب های ماه مبارک رمضان انجام می شود، افزود: سال گذشته بیش از 9 هزار خانواده‌های مددجویان و ایتام تحت پوشش کمیته امداد استان از طریق مسئولان دستگاه‌های اجرایی، خیرین و حامیان با پیگیری‌های کمیته امداد در قالب طرح مفتاح‌الجنه بازدید و سرکشی به‌عمل آمد.
وی اظهارکرد: طرح مفتاح الجنه با هدف تمسک به سیره و رفتارعلوی مولای متقیان امام علی(ع) و فراهم کردن فرصت لازم برای خیرین نیکوکار جهت رسیدگی و کمک به حال نیازمندان و ایتام تحت حمایت اجرا می شود.
صفری ،از اهداف اجرای طرح مفتاح الجنه تکریم فقرا و نیازمندان، ایجاد زمینه لازم برای همنشینی و مصاحبت مسوولان با فقرا و خانواده های آنان و آشنایی هر چه بیشتر مدیران با زندگی افراد نیازمند دانست وخاطرنشان کرد: بیش از هشت میلیارد ریال در قالب طرح مفتاح‌الجنه توسط خیرین و حامیان به خانواده‌های مدددجویان و ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین داده شده است.
وی تصریح کرد: میانگین سرانه هر خانواده بیش از یک میلیون ریال است که توسط خیرین پرداخت می‌شود.
این مسئول در ادامه افزود: در ماه مبارک رمضان امسال 88 پایگاه در سطح استان در بخش ها و شهرستان ها مختلف برای ثبت نام طرح اکرام ایتام و محسنین دایر شده و پیش بینی جذب حامیان در طرح اکرام بیش از شش هزار نفر می باشد.
صفری با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 24 هزار حامی حمایت ایتام تحت پوشش کمیته امداد استان قزوین را بر عهده دارند ، افزود: توجه به اینکه کفالت افراد بی‌سرپرست همواره مورد تاکید و توجه خداوند متعال و ائمه‌اطهار (ع) بوده در همین راستا طرح اکرام ایتام برای مددجویان کمیته امداد استان همزمان با نیمه ماه مبارک رمضان بصورت جدی آغاز ولی در حاضر حاضر به صورت مورد انجام می شود .
صفری تاکید کرد: در ایام این ماه مبارک مراسم جشن گلریزان نیز در شهرستان های مختلف استان برگزار می شود و امسال برنامه اطعام و افطاری و توزیع 120 هزار غذای گرم در قالب سفره های افطاری مختلف در سطح استان به ویژه مناطق محروم و روستاها گسترده می شود.
وی ادامه داد: سال گذشته از طریق مساعدت و همکاری حامیان در قالب طرح اکرام ایتام بیش از 68 میلیارد ریال جمع‌آوری شده که سرانه ماهانه ایتام از محل کمک‌ها و مساعدت‌های حامیان به سه میلیون ریال ارتقاء پیدا کرده که از سرانه میانگین کشور نیز بیشتر است.
صفری اضافه کرد: توزیع سبد غذایی به تعداد 15 هزار مورد ، برگزاری همایش تجلیل از حامیان، نشست های تخصصی با حامیان و توزیع 15 هزار پاکت برای جمع آوری کفاره و فطریه از دیگر برنامه های ماه مبارک رمضان سالجاری است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین با بیان اینکه مشارکت مردم برای کارهای خیر و امداد رسانی در ماه مبارک رمضان بیش از سایر ایام است، افزود: می توان ادعا کرد میزان کمک های مردمی در این ماه معادل مجموع کمک های سالانه مردمی است.
وی یکی دیگر از محورهای مهم کمیته امداد امام خمینی(ره) را بحث توانمندسازی خانواده ها به عنوان یک رویکرد جدید برشمرد و یکی از اقدامات را توسعه فعالیت های اشتغالزایی دانست.
این مسئول تصریح کرد: یکی از سرفصل های حایز اهمیت در این نهاد مردمی، بحث اشتغال، خودکفایی و به کارگیری توان خانواده های تحت پوشش است.
وی اظهارکرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) با ارایه تسهیلات و ایجاد بستر لازم برای اشتغال مددجویان، حمایت خود را از خانواده های زیر پوشش در قالب محورهای آموزشی دنبال می کند.
صفری خاطر نشان کرد: با اجرای طرحهای اشتغالزایی در چهار سال گذشته هشت هزار و 356 خانواده تحت پوشش کمیته امداد در استان خودکفا و توانمند شده و از دایره حمایتی خارج شدند.
وی ملاک خودکفایی را رسیدن به حداقل حقوق کارگری دانست و تصریح کرد: از سال 90 تا 93 تعداد هفت هزار و 306 خانواده تحت حمایت این نهاد خودکفا شده اند.
در استان قزوین47 هزار نفر به صورت مستمر و 40 هزار نفر نیز بصورت موردی از سوی کمیته امداد حمایت می شوند که این رقم حدود هفت درصد از جمعیت استان را شامل می شود.
6128/7389

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح مفتاح الجنه ویژه ماه مبارک رمضان در قزوین اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات