تکریم عملی آموزش و پرورش باید در رفتار همه ظهور کند

به گزارش ایرنا، شریف خسروی روز پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش کنگاور با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه 'معلم برانگیخته شده است' افزود: این بالاترین درجه و جایگاه شخصیتی است که از آن معلم شده و نمی توان آن را انکار کرد.
خسروی با بیان اینکه همه در مقابل تربیت فرزندانمان مسئول هستیم، اظهار کرد: مردم باید با همکاری و هم افزایی خود با این نهاد آموزشی، آموزش و پرورش را در انجام رسالت خود یاری دهند.
فرماندار کنگاور ادامه داد: از آنجا که جامعه از نظر فرهنگی چند پاره و ناهمگون است، متاسفانه تاکنون موفق به تربیت فرزندان و دانش آموزانی نشدیم که بتوانند در اجتماع حضوری متعادل و موثر داشته باشند.
خسروی یادآور شد: دلیل این گونه مشکلات به طور مطلق به همکاری نکردن دستگاه هایی بر می گردد که آن گونه که شایسته است ایفای مسئولیت نمی کنند.
وی تاکید کرد: همه دستگاه ها در راستای ارتقای جایگاه فرهنگی جامعه باید در خدمت آموزش و پرورش باشند.
فرماندار کنگاور خطاب به معلمان گفت: با وجود گرامی داشتن جایگاه معلمان، دانش آموزان نیز باید احساس کرامت کنند، هم حقوق دانش آموزان به عنوان فعال و کنش اجتماعی و هم تکالیف آنها باید مورد توجه معلمان قرار گیرد.
خسروی در ادامه عنوان کرد: انتظار می رود اعضای این شورا با ارایه برنامه های عملی در راستای غنی کردن اوقات و فراغت دانش آموزان در تابستان همکاری نمایند.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش نیاز به همکاری مردم و ادارات در جهت پرداخت بدهی های خود دارد.
فرماندار کنگاور همچنین به برگزاری کنکور سراسری اشاره کرد و افزود: باید دقت لازم در صیانت از دفترچه های کنکور و همچنین ایجاد یک باور عمومی در جامعه که مردم ایمان داشته باشند مراقبین کنکور نیز در کنترل کامل هستند.
شهرستان کنگاور با 85 هزار نفر جمعیت در شرق کرمانشاه قرار دارد.
7447/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکریم عملی آموزش و پرورش باید در رفتار همه ظهور کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات