کنفدراسیون صنایع بریتانیا: 'برگزیت' سبب رکود و گسترش بیکاری خواهد شد

به گزارش ایرنا،«کارولین فیربیرن» در گفت و گو با روزنامه گاردین گفت: ما با کشورهای مشترک المنافع مان در هندوستان، نیوزیلند، کانادا و آفریقای جنوبی صحبت کرده ایم و آنها می گویند که انگلستان به دلیل اینکه شاهراه اصلی اروپاست یک شریک تجاری مهم به حساب می آید.
وی افزد: اما آنها هشدار داده اند چنانچه انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود، به میزان کمتری در کشورمان سرمایه گذاری خواهند کرد.
فیربیرن با اشاره به بحران اقتصادی سال 2009 در اروپا اظهار داشت: ما در جریان بحران مالی متوجه شدیم که جوانان بیشترین اسیب را دیدند به طوریکه نرخ بیکاری برای جوانان زیر 30 سال 4 درصد کاهش یافت؛ ضمن آنکه درآمد این قشر نیز سه الی چهار برابر نسبت به گذشته کمتر شد.
دبیر کل کنفدراسیون صنایع بریتانیا اضافه کرد: ما همچنین در جریان تحقیقات مان با شرکت «پی دبلیو سی» به این نتیجه رسیدم که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا منجر به رکود اقتصادی می شود.
وی بیان داشت: در صورت وقوع برگزیت، میزان سرمایه گذاری ها در انگلیس به شدت کاهش یافته و متعاقبا مشاغل زیادی در بخش کارآموزی و فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان کاسته خواهد شد.
این فعال اقتصادی تصریح کرد: البته من موافقم که نباید خطرات اقتصادی ناشی از برگزیت را بیش از حد جلوه دهیم، اما تحقیقات اقتصادی صورت گرفته از سوی چندین ارگان تحقیقاتی نشانگر آن است که در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اقتصاد کشور دچار یک شوک اقتصادی بزرگ به مدت چند سال خواهد شد.
فیربیرن گفت: شرکت های سرمایه گذار به ما می گویند که تا برقراری ثبات اقتصادی در انگلیس تصمیم گیری نخواهند کرد و احتمال دارد به سایر کشورها نقل مکان کنند.
در همین حال روزنامه گاردین روز پنجشنبه در گزارشی در این خصوص نوشت: «چاندراجیت بانرجی» دبیر کل کنفدراسیون صنایع هندوستان می گوید که کشورش علاقه مندی بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در انگلیس تا سایر کشورهای اروپایی دارد.
این روزنامه به نقل از وی نوشت: هر عاملی که این جذابیت را کم کند در تصمیمات اقتصادی آینده تاثیرگذار خواهد بود. همچنین این مهم است که شرکت های هندی مستقر در انگلیس بتوانند از امتیاز گردش آزاد در اروپا استفاده کنند.
گاردین ادامه داد: «جان منلی» رئیس شورای تجاری کانادا نیز می گوید که انگلیس پس از آمریکا دومین مقصد تجاری برای تجار کانادایی به حساب می آید.
براساس نتایج تحقیق شرکت «پی دبلیو سی» نیز که به درخواست کنفدراسیون صنایع بریتانیا (سی بی آی) صورت گرفته، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا «شوکی جدی» به اقتصاد انگلیس وارد می کند و ممکن است 100 میلیارد پوند به اقتصاد این کشور ضرر بزند و نزدیک به یک میلیون شغل را از بین ببرد.
تحقیق یادشده نشانگر آن است که با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، حدود 950 هزار شغل در این کشور حذف خواهند شد که به این معناست که بیکاری در انگلیس در سال 2020 دو تا سه درصد بیشتر از وضعی خواهد بود که این کشور در اتحادیه اروپا باقی بماند.
همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است 23 ژوئن در انگلیس برگزار شود.
در صورتی که رای دهندگان انگلیسی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دهند، سازوکارهای اقتصادی و روابط تجاری انگلیس با اتحادیه اروپا بایستی مجددا بازتعریف شود.
اروپام**4**ن**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کنفدراسیون صنایع بریتانیا: 'برگزیت' سبب رکود و گسترش بیکاری خواهد شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات