ساماندهی پارک جنگلی مشگین‌شهر برای استقبال از گردشگران/ ارتقای بهداشت در مجتمع‌های آبگرم‌

امامی/فرماندار مشگین شهر فرماندار شهرستان مشگین‌شهر گفت: د راستای ایجاد فضای دلنشین برای گردشگران تابستانی ساماندهی پارک جنگلی با ۳۰۰ هکتار مساحت شتاب می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشگین‌شهر، ابراهیم امامی در حاشیه جلسه کارگروه گردشگری در جمع خبرنگاران در مشگین‌شهر اظهار داشت: با برنامه‌ریزی‌های منسجم پارک جنگلی مشگین‌شهر با مساحت 300 هکتار و برخوردار از فضای بکر طبیعی به لحاظ استقبال گرم از سوی گردشگران تا عید فطر امسال از نظر ارائه خدمات به مسافران و توسعه زیرساخت‌های گردشگری ساماندهی می‌شود.

وی تصریح کرد: ساماندهی محوطه پارک جنگلی و راه‌های ارتباطی در داخل این پارک با مدیریت و همکاری سه اداره میراث فرهنگی، محیط زیست و شهرداری با جدیت بیشتر پیگیری می‌شود که در این راستا افزایش روشنایی در هنگام شب،ایجاد پیاده‌رو برای خانواده‌ها، جدول‌گذاری و کانیو، ساماندهی سرویس بهداشتی و آبخوری، تنظیف محوطه داخل پارک و ایجاد کمپ‌های موقتی برای مسافران و امکان برپایی چادر برای گردشگران از سه مدیریت ساماندهی پارک جنگلی انتظار می‌رود.

فرماندار مشگین‌شهر با بیان اینکه پارک جنگلی در ورودی شهر به عنوان اتاق پذیرایی شهرستان است، افزود: در جریان ساماندهی فضای پارک جنگلی صدور کارت تردد برای مالکان باغات پارک جنگلی الزامی است و برای تداوم فعالیت‌های اقتصادی در داخل پارک برای رفاه حال گردشگران، صدور پروانه کسب برای دکه‌داران به سبب ایجاد نظم و سازماندهی اصولی بسیار حائز اهمیت است.

امامی گفت: فضای تمام پارک‌های سطح شهر از نظر ارائه خدمات برای برپاکردن چادر مسافران و نیز ایجاد کمپ‌های موقتی برای گردشگران ساماندهی شود تا در روزهای تعطلات و ایام عید فطر به سبب ازدحام گردشگران با مشکلی مواجه نباشیم.

وی اظهار کرد: تمام آبگرم‌های معدنی در سطح شهرستان به لحاظ بهداشتی مورد بررسی کارشناسان قرار می‌گیرند و در این راستا امور آب شهرستان موظف است نسبت به تمدید قرار‌داد خود با شبکه بهداشت اقدام کرده و با همکاری ادارات محیط زیست و منابع طبیعی اقدامات لازم را برای دفن اصولی زباله‌ها در اطراف آبگرم‌ها انجام دهد.

فرماندار مشگین‌شهر از ساماندهی مسیر آبگرم‌ها به صورت جدی در سال 95 خبر داد و افزود: در حال حاضر مسیر آبگرم قینرجه و قوتورسویی در حال انجام است و درصدد هستیم تا در زمینه ارائه زیرساخت راه در بخش گردشگری، تردد مسافران با امنیت و آرامش بیشتری انجام یابد.

امامی افزود: امور آب در واگذاری مجتمع‌های آبگرم به پیمانکاران موظف است برای رعایت پیوست‌های فرهنگی و زیست محیطی هشدارهای لازم را به پیمانکاران بدهد تا شاهد حاکمیت بهداشت و نظم در مجتمع‌های آبگرم شهرستان باشیم و نیز باید تا پایان ماه رمضان هرگونه تعمیرات و تنظیمات مربوط به امور آب را انجام دهد تا از آمادگی لازم برای پذیرش مسافران برخوردار باشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساماندهی پارک جنگلی مشگین‌شهر برای استقبال از گردشگران/ ارتقای بهداشت در مجتمع‌های آبگرم‌» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات