پیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصادی ایرانبه گزارش جهان به نقل از فارس به نقل از پرند، بانک جهانی در گزارش ماه ژوئن خود پیش‌بینی کرد: ایران در سال 2018 رشد 4.7 درصدی را تجربه خواهد کرد.
 
این بانک همچنین رشد تولید ناخالص داخلی ایران را در سال 2016 و 2017 به ترتیب 4.4 و 4.9 درصد پیش‌بینی کرد.
 
این گزارش تأکید می‌کند: قیمت پایین نفت در بازار جهانی در کنار ابهامات موجود در زمان لغو تحریم‌های غرب علیه ایران رشد اقتصاد این کشور را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.
 
این گزارش همچنین رشد اقتصادی خاورمیانه و شمال افریقا را در سال 2015، 2.6 درصد ارزیابی کرد که نسبت به سال 2014، 0.3 درصد پایین‌تر بوده است.
 
گزارش بانک جهانی می‌افزاید:‌ لغو تحریم‌ها دسترسی ایران به بازار جهانی و سرمایه‌گذاری را افزایش داده است.
 
در ماه آوریل سال جاری تولید نفت ایران با 25 درصد افزایش نسبت به سال 2015 به 3.6 میلیون بشکه در روز رسید.
 
براساس این گزارش، با افزایش تولید نفت ایران قیمت در بازار جهانی کاهش یافته و تأثیر این مسئله بر اقتصاد دیگر کشورهای تولیدکننده نفت به خصوص کشورهای خاورمیانه منفی ارزیابی می‌شود.
 
این گزارش می‌افزاید: احتمالاً کشورهای همسایه ایران از باز شدن راههای مبادله و سفر منفعت خواهند برد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش‌بینی بانک جهانی از رشد اقتصادی ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات