فرماندار نوشهر: با مسئولان شهرک های ساحلی بدون ناجی غریق برخورد می شود

علی شادمان روز پنجشنبه در جلسه طرح سالمسازی دریا درمجموعه نمونه گردشگری منطقه ساحلی سیترا در نوشهر اظهار داشت: باید برای تمامی نقاط حادثه خیز سواحل نوشهر که کار کارشناسی شده ناجیان غریق بکارگیری شوند تا شاهدغرق شدن فردی نباشیم و در غیر اینصورت مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند.
وی تصریح کرد: امسال نیز همانند سال قبل باید با بسیج تمامی امکانات و نیروهای لازم در سواحل نوشهر کنترل بیش از پیش سواحل را داشته باشیم و قابل قبول نیست که از تعداد ناجیان غریق کاسته شود ، در صورت عدم تامین ناجی غریق در شهرک های ساحلی و اماکن گردشگری با آنها برخورد جدی خواهد شد.
وی همچنین بر لزوم لایروبی رودخانه های ساحلی و ساماندهی فاضلاب های شهری نیز تاکید کرد و افزود: مجریان سه طرح سالم سازی دریا، مناطق گردشگری سیترا، سی سنگان و انارور مسایل زیست محیطی در طرح ها را باید با دقت مورد توجه قرار دهند.
رئیس هیات نجات غریق غرب مازندران نیز در این جلسه اظهار داشت: امسال همچون سال قبل و با تاکید فرماندار شهرستان 185 ناجی غریق که 35 نفر ناجیان زن و بقیه مرد هستند علاوه بر پوشش سه طرح سالم سازی دریا در مناطق گردشگری سیترا، سی سنگان و انارور بر دیگر نقاط حادثه خیز منطقه نیز نظارت دارند.
حجت الله کیمیایی راد افزود: تامین لباس متحد شکل و امکانات و تجهیزات لازم برای ناجیان باید مورد توجه قرار گیرد و ازسوی دیگر باید ناجیان غریق و قایقرانان فاقد کارت آمادگی نجات غریق در اسرع وقت برای دریافت آن اقدام کنند.
یکی از کارشناسان کمیته درمان نیز در این جلسه اظهار داشت: 94 درصد غرقی های سال گذشته در منطقه خارج از طرح و در گروه سنی 10 تا 24 سال اتفاق افتاده است که 68 درصد از آنها مرد و 32 درصد زن بودند.
دکتر سارا صحرایی گفت: با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مطلوب می توان شاهد کاهش چشمگیر افراد غرقی بود و از سوی دیگر نیز باید از اجاره تیوپ در سواحل نیز جلوگیری و امکانات امداد و نجات از جمله جت اسکی در سواحل فراهم شود.
شهردار نوشهر در این جلسه افزود: در سالهای گذشته طرح سالمسازی از اوایل تیرماه آغاز می شد ولی در چند سال اخیر به اوایل خردادماه تغییر یافت که راه اندازی یک ماه زودتر بار مالی زیادی را بردوش صاحبان طرح می گذارد.
فرهاد بنی شیخ الاسلامی تصریح کرد: با توجه به استقبال گردشگران داخلی و خارجی از طرح سالمسازی مجموعه نمونه گردشگری منطقه ساحلی سیترا باید از این طرح حمایت استانی و کشوری مناسب صورت گیرد.
طرح سالمسازی دریا در سه نقطه از سواحل 60 کیلومتری شهرستان نوشهر شامل سیترا ، سی سنگان و انارور اجرا می شود .
در فصل شنای سال گذشته 9 نفر در سواحل نوشهرغرق شدند و شهرستان‌های محمودآباد با 17 نفر، نور با 14 نفر، بابلسر با 9 فوتی بیشترین موارد مرگ ناشی از غرق‌ شدگی را در استان مازندران داشتند.
فصل شنا در آب های ساحلی دریای خزر از ابتدای خرداد ماه آغاز شد و تا پایان شهریور ادامه دارد.
1295/ 1602/1899

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرماندار نوشهر: با مسئولان شهرک های ساحلی بدون ناجی غریق برخورد می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات