انتقاد سازمان ملل از «فشار بیجای» عربستان؛ ریاض: تهدید به قطع کمک مالی نکردیم!

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل از عربستان و متحدانش به دلیل اعمال فشار بی مورد برای حذف نام ائتلاف تحت رهبری عربستان از فهرست سیاه ناقضان حقوق کودکان انتقاد کرد.
بان در اولین اظهار نظر علنی پس از جنجال مربوط به حذف نام عربستان از فهرست سیاه قاتلان کودکان ، گفت پس از آنکه عربستان و سایر کشورهای عربی و اسلامی (متحد عربستان) تهدید به قطع کمک مالی به برنامه های انسانی سازمان ملل کردند ، تصمیم به حذف نام عربستان از این فهرست کرد.
در پی این افشاگری دبیرکل سازمان ملل علیه عربستان و متحدانش ، عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل تهدید به قطع کمک مالی به سازمان ملل را تکذیب کرد.
وی گفت: ما از تهدید یا ارعاب استفاده نکردیم؛ ما صحبتی از قطع کمک های مالی مطرح نکردیم.
سازمان ملل روز دوشنبه با عقب نشینی آشکار در برابر عربستان ، ائتلاف تحت رهبری این کشور در جنگ یمن را از فهرست سیاه قاتلان کودکان در جهان خارج کرد.
سازمان ملل اعلام کرد تا زمان بررسی و بازبینی حقایق ، عربستان را از این فهرست سیاه خارج می کند.
بان کی مون دبیر کل سازمان ملل روز پنجشنبه گذشته ، ائتلاف تحت رهبری عربستان را به فهرست سیاه سالیانه کشورها و گروههای مسلحی که در جریان مناقشه ها حقوق کودکان را نقض می کنند ، اضافه و تاکید کرد که حملات هوایی این ائتلاف منجر به قتل کودکان بسیاری در جنگ یمن شده است.
شبد**1078** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد سازمان ملل از «فشار بیجای» عربستان؛ ریاض: تهدید به قطع کمک مالی نکردیم!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات