الجعفری: الحشد الشعبی داخل فلوجه نشد تا جلوی سوءاستفاده دشمنان عراق گرفته شود

به گزارش ایرنا، الجعفری عصر پنجشنبه با « تمام سلام»نخست وزیر لبنان دیدار و پیام « حیدرالعبادی» نخست وزیر عراق در باره روابط بیروت و بغداد و تحولات در منطقه و عراق را به وی تسلیم کرد.
« عبداللطیف همیم» رئیس اوقاف اهل تسنن عراق و « عباس العامری» سفیر عراق در لبنان، الجعفری را در این دیدار همراهی کردند.
وزیر خارجه عراق بعداز این دیدار در گفت وگو با خبرنگاران اظهارداشت که با نخست وزیر لبنان در باره پرونده های مختلف جهان عرب و بین المللی و همچنین روابط دو کشور گفت وگو کرده است.
الجعفری گفت که درعراق با پرونده های پیچیده و چالش های زیادی مواجه هستیم که بخش های داخلی ، ملی ، منطقه ای ، عربی و بین المللی را تحت تاثیر قرار می دهد.
وی افزود: برکسی پوشیده نیست که نیروهای عراقی پیروزی های درخشانی را در زمینه های مختلف رقم زده و امروز کنترل خود بر فلوجه را تثبیت می کنند.
وزیر امور خارجه عراق تاکید کرد که نیروهای عراقی تلاش زیادی می کنند تا امنیت و سلامت شهروندان عراقی اعم از زنان، مردان و خردسالان و بزرگسالان تامین شود.
الجعفری خاطرنشان کرد:نیروهای عراقی تلاش زیادی می کنند و قربانیان زیادی می دهند تا ساکنان شهر فلوجه با کمترین اذیت و مشکلی مواجه نشوند.
وی در پاسخ به این سوال، آیا آزادسازی فلوجه بر کل جنگ علیه تروریسم تاثیر می گذارد؟، گفت: به طور قطع تاثیر می گذارد زیرا میدان های نبرد با وجود تعدد آنها از هم جدا نیستند و به هم پیوسته اند.
وزیر امورخارجه عراق تصریح کرد:داعش، فلوجه را به عنوان پایگاهی برای اقدامات خود در یک مدت طولانی انتخاب کرده است اما اهالی فلوجه تصمیم گرفته اند آن را شکست دهند و فلوجه را از لوث وجود داعشی ها پاک کنند.
الجعفری افزود: پاکسازی فلوجه از داعش تاثیری مثبت بر همه شهرهای عراق می گذارد و مانع انتقال پیامدهای آن به مناطق دیگر و خارج از عراق می شود.
وی با بیان اینکه« تروریسم به یک سرزمین، کشور، دین و یا مذهب محدود نمی شود»، اظهارداشت:معتقدیم شکست دادن داعش و پاکسازی فلوجه از لوث داعشی ها تاثیری مثبت بر دولت و ملت عراق می گذارد.
وزیر امور خارجه عراق در پاسخ به این سوال که چرا این همه هجمه علیه الحشد العشبی صورت می گیرد؟، گفت: الحشد الشعبی مواضعی شرافتمندانه در طول نبرد اتخاذ کرده و همچنان در صحنه و میدان حاضر است.
الجعفری افزود: دولت عراق از الحشد الشعبی خواست داخل شهر فلوجه نشود تا مراعات حساسیت های موجود بشود و دشمنان عراق فرصت سوء استفاده پیدا نکنند.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «الجعفری: الحشد الشعبی داخل فلوجه نشد تا جلوی سوءاستفاده دشمنان عراق گرفته شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات