مسکو: بی توجهی سازمان ملل به مبارزه روسیه و سوریه با تروریسم حیرت آور است

به گزارش ایرنا، چورکین در جلسه شورای امنیت اظهار کرد که سازمان ملل متحد، عمداً از شایستگی نیروهای مبارزه با گروهک تروریستی داعش در سوریه که شامل ائتلاف بین المللی (آمریکایی) نیستند، چشم پوشی می کند.
خبرگزاری اسپوتنیک امروز (پنجشنبه) اعلام کرد: وی به گزارش پخش شده قبلی تهدیدهای مرتبط با داعش در سازمان ملل اشاره کرد و گفت که در این گزارش قید شده است شکست و غلبه بر تروریست ها ارتباط مستقیم به اقدام های برخی نیروهای ائتلاف بین المللی دارد.
چورکین گفت: به نظر می رسد که فقط نقش ائتلاف و در رأس آن آمریکا هدفمندانه بیشتر جلوه داده می شود و اقدام های کشورهای دیگر که غالبا موثرتر است، عامدانه نادیده گرفته می شود که چنین برخوردی به تشکل ائتلاف جهانی ضد تروریستی کمک نمی کند.
به گفته وی، انکار ناپذیر است که آسیب و خسارت چشم گیر به توان نظامی داعش توسط نیروهای هوافضای روسیه وارد شده است و به نظر ما، در برابر عملیات نیروهای مسلح سوریه که فداکارانه در خط مقدم، علیه تهدید تروریستی مبارزه می کنند، نباید سکوت کرد.
وی گفته است که موجب حیرت آشکار می شود، از نقش ویژه نیروی هوافضای روسیه در نجات منطقه پالمیرا از اشغال تروریست ها، سروسامان دادن به زندگی صلح آمیز مردم با کمک نظامیان و کارشناسان روسی از جمله مین روبی این مکان تاریخی در گزارش ارائه شده حرفی به میان نیامده است.
چورکین همچنین گفت: گروه نظارت بر کمیته های ضد تروریستی (در سازمان ملل)، فهرست سرکردگان گروهک های هلاک شده را درخواست کرده بود که اطلاعات مربوط به نتیجه عملیات نیروهای هوافضای روسیه در سوریه ارائه شد.
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در پایان پرسیده است: این اطلاعات برای کدام هدف و مقصد درخواست شده بود؟
بیش از پنج سال قبل آمریکا در راس گروهی از کشورهای غربی عربی بویژه عربستان سعودی، تندروترین تروریست ها از کشورهای مختلف جهان حتی اروپایی را در گروه های داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام با حمایت های مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی سازمان داد و برای جنگ شهرها به سوریه گسیل کرد که مرگ ده ها هزار نفر بویژه زنان و کودکان، آوارگی میلیون ها تن و نابودی تقریبا تمامی زیرساخت ها این کشور را در پی داشته است.
پس از زمین گیر شدن گروه های تروریستی با همکاری نیروی هوافضای روسیه و نظامیان سوری در طول هشت ماه سرکوب هوایی و زمینی تروریست ها و شکست سناریوی ساقط کردن حکومت سوریه، آمریکا با پذیرش برقراری آتش بس، مجبور به قبول پیشنهاد روسیه و ایران برای از سرگیری مذاکرات طرف های سوری شد.
اروپام 391 ** 1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسکو: بی توجهی سازمان ملل به مبارزه روسیه و سوریه با تروریسم حیرت آور است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات