دی میستورا: سوریه با ورود کمک های بشردوستانه به مناطق تحت محاصره موافقت کرد

به گزارش ایرنا به نقل ازخبرگزاری فرانسه، «استفان دی میستورا» روز پنجشنبه با اعلام این مطلب در عین حال گفت که این موافقت به معنای ورود این کمک ها نیست.
وی افزود: به گروه سازمان ملل در دمشق اطلاع داده ایم که موافقت اولیه دولت سوریه برای ورود کمک ها به کل 19منطقه تحت محاصره حاصل شده است.
این اظهارت در حالی است که اخیرا نشستی هفتگی با گروه کمک های بشردوستانه در سوریه و با مشارکت روسیه و آمریکا برگزارشد که از چند ماه پیش می کوشد ارسال کمک های بشردوستانه برای میلیون ها سوری نیازمند را افزایش دهد.
بر اساس این گزارش، گروه یاد شده با فشارهایی از سوی برخی طرف ها از جمله فرانسه و انگلیس برای آغاز عملیات کمک رسانی های هوایی در مناطق تحت محاصره روبه رو است. دی میستورا در عین حال تاکید کرد که از عملیات کمک رسانی هوایی چشم پوشی نشده و این گزینه همچنان مطرح است.
وی خاطرنشان کرد: فشارهایی که به دمشق در باره کمک رسانی هوایی وارد شد، باعث گردید تا با ورود کاروان های زمینی موافقت کند.
نماینده سازمان ملل در امور سوریه افزود: مایل است که شاهد حرکت روشنی در زمینه ورود این کمک ها طی چند ساعت آینده به مناطقی از جمله «داریا» باشد که از اواخر 2012 توسط نیروهای دولتی محاصره شده است.
دی میستورا همچنین گفت که پیشرفت هایی در زمینه آزادی زندانیان توسط سوریه حاصل شده است، وی در عین حال به جزئیات بیشتری در این باره اشاره ای نکرد.
شبد**1480** 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دی میستورا: سوریه با ورود کمک های بشردوستانه به مناطق تحت محاصره موافقت کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات