جاسوسی یک تبعه کوبا علیه اسپانیا

به گزارش ایرنا، روزنامه ال موندو در گزارشی به خرید اطلاعات سیاستمداران اسپانیا توسط یک شهروند کوبایی و انتقال آن به مرکز جاسوسی کوبا پرداخته و آن را دلیلی برای رد درخواست گرفتن تابعیت اسپانیایی از سوی وزارت دادگستری و دیوان ملی اسپانیا می داند.
در این رابطه مرکز ملی اطلاعات اسپانیا CNI گزارشی را نسبت به شخصی با نام D.Y.S.F. به دیوان ملی تسلیم و در آن آورده است که شخص مزبور از سال 2000 در اسپانیا مقیم بوده و چندین شبکه تجاری را با تاسیس شرکت های وابسته به امور مسافرتی، مشاوره حقوقی و کارهای اداری و اسنادی ایجاد کرده است.
براساس این گزارش،این فرد در مدرسه اداره کل ضد جاسوسی کوبا DGCI تعلیم دیده وهمکلاسی فرزند وزیر کنونی کشور کوبا می باشد و با وزارت کشور کوبا برای حفظ منافع کوبا همکاری می کند.
مرکز ملی اطلاعات اسپانیا همچنین می افزاید: در سال 2005 وی با یکی از خبرنگاران اسپانیایی که آشنای وی بوده، تماس گرفته و از او خواسته تا اطلاعاتی را مربوط به برخی از سیاستمداران ایالت خودمختار والنسیا در اختیار وی بگذارد.
این اطلاعات در نهایت به افسران مرکز اطلاعات کوبا رسیده تا از آن به نفع کوبا و پروژه های آن کشور استفاده شود.
دادگاه ملی‌ اسپانیا نیز بر اساس شواهد و مدارک ارائه شده از سوی مرکز اطلاعات ، تصمیم مرکز اطلاعات با جلوگیری از گرفتن تابعیت اسپانیایی این فرد را تائید کرد و گفت که سطح همکاری وی با سازمان جاسوسی کوبا با داشتن تابعیت اسپانیایی او ناسازگاری دارد .
شبد *5*491* 1528* 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جاسوسی یک تبعه کوبا علیه اسپانیا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات