استفاده نابجا از مکمل‌ها در ورزش‌های قهرمانی

مدیر کل نظارت بر فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از وجود 1960 مکمل تغذیه‌ای دارای مجوز در کشور خبر داد و نسبت به تجویز و مصرف منطقی مکمل‌ها در کشور تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر امیرحسین جمشیدی در چهارمین همایش مکمل‌های غذایی و رژیمی با محوریت زنان، مادران و کودکان گفت: آنچه در سازمان غذا و دارو در حوزه مکمل‌ها مهم است، بحث تجویز و مصرف منطقی این فرآورده‌هاست تا به صورت مناسب و به دور از بزرگنمایی مصرف شوند و فکر نکنیم که مصرف زیاد کمکل‌ها عارضه‌ای ندارد.

وی افزود: هدف ما این است که مکمل‌ها در جایگاه خودشان و در مواردی که نیاز است مصرف شوند، گفت: یکی از نقاط قوت این همایش‌ها این است که به موضوعات کلی نمی‌پردازد، بلکه به موضوعی خاص اشاره می‌کند که شاید مشکل جامعه ما باشد. به عنوان مثال در موضوع مکمل‌های ورزشی باید توجه کرد که استفاده از آنها بسیار مهم و تاثیرگذار است و متاسفانه شاهدیم که در حوزه ورزش‌های قهرمانی، استفاده‌های نابجا از مکمل‌ها می‌شود و در این زمینه مشکلات زیادی داریم.

مدیر کل نظارت بر فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو ادامه داد: همچنین موضوع مصرف مکمل در مادران و کودکان بسیار حائز اهمیت است.

جمشیدی از وجود 1960 فرآورده مکمل تغذیه‌ای دارای مجوز در کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه 1201 مکمل تغذیه‌ای از سوی 77 شرکت تولیدی در داخل تولید می‌شوند و 760 مکمل نیز از 180 کشور وارد کننده می‌شوند، البته مصرف مکمل‌ها سال به سال در حال افزایش است. در عین حال در اوایل امسال کار تهیه آمارنامه مکمل‌ها را آغاز کردیم که در حال تکمیل است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استفاده نابجا از مکمل‌ها در ورزش‌های قهرمانی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات