دو نرخی شدن بنزین، نتیجه‌ای جز فساد و تقلب ندارد

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان این که دو نرخی شدن بنزین نتیجه‌ای جز فساد و تقلب ندارد گفت: بدون تردید افرادی که با آن موافق بودند اعتراض خواهند کرد که چرا بنزین دو نرخی عرضه می‌شود.

به گزارش شانا، فرهاد فزونی، عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، درباره مصوبه های مجلس نهم و تحمیل دو نرخی شدن بنزین به لایحه دولت گفت: در هر کجا و هر کالایی که دو نرخی شدن وجود داشته است، به غیر فساد، تقلب و کلاهبردای، عاید دیگری نصیب مردم نشده است.

وی افزود: تصور می‌کنم این تصمیم مشکلاتی برای دولت یازدهم ایجاد می‌کند، البته دولت، وزارت نفت، بخش خصوصی، کارشناسان و اقتصاددانان با دو نرخی شدن بنزین مخالف هستند.

فزونی تصریح کرد: اگر دولت دو نرخی شدن بنزین را اجرا کند، بدون تردید افرادی که با آن موافق بودند اعتراض خواهند کرد که چرا بنزین دو نرخی عرضه می‌شود.

این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان این که بر سر ماجرای ارز نیز همین مسئله وجود داشت، عنوان کرد: ارز را دو نرخی کردند و فساد به وجود آمد، عده‌ای کالا با دلار ١١٠٠ تومانی وارد کردند و در داخل با قیمت ٣٠٠٠ تومان فروختند.

وی گفت: در مورد دو نرخی شدن بنزین معتقدم که دولت باید ٦ ماه بعد از شروع کار مجلس جدید، این لایحه را به مجلس برده و مصوبه و اصلاحیه‌ای به آن اضافه کند، اما تا آن زمان نیز دو نرخی شدن، ایجاد مزاحمت برای دولت بوده و منطق دیگری ندارد.

فزونی پیشنهاد کرد: باید قیمت ثابتی در محل نگهداری مخازن نفت وجود داشته باشد و هزینه حمل آن به پمپ بنزینها را نیز خود جایگاهدار بپردازد، در نتیجه هر فردی که منزلش نزدیک شهرری و پالایشگاه تهران است هزینه کمتری را برای حمل و در نتیجه مصرف بنزین می‌پردازد و در مقابل فردی که در منطقه نیاوران زندگی می‌کند و زندگی بهتری دارد هزینه بیشتری پرداخت خواهد کرد، اما قیمت باید در پالایشگاه یکسان باشد.

عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: در تمام دنیا این معادله جواب می‌دهد و از آن استفاده می‌کنند، اما مشخص نیست چرا از تکنولوژی کشورهای خارجی در ایران استفاده نمی‌شود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو نرخی شدن بنزین، نتیجه‌ای جز فساد و تقلب ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات