وضعیت اسفبار کارگران تراکتورسازی ایران / 18 ماه بدون هیچ حقوق دریافتی

رئیس شورای اسلامی کار شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: کارگران ماشین آلات صنعتی 18 ماه است که حقوق نگرفته اند و امیدمان از پیگیری مسئولان استان هم ناامید شده است.

به گزارش نصر، "میر جواد احمدی" با انتقاد شدید از عملکرد مسئولان اجرایی و قضایی آذربایجان شرقی در قبال شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران، گفت: به والله وضعیت اسفبار کارگران این شرکت در شان اسلام و جمهوری اسلامی نیست.

وی با بیان اینکه کارگران این شرکت 18 ماه است حقوق نگرفته اند، گفت: کسی در این استان به فکر ما نیست و کسی به ما نمی گوید 18 ماه است که حقوق نگرفته اید، چگونه گذران زندگی می کنید، چگونه ماه مبارک رمضان را سپری می کنید.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران با انتقاد شدید از انفعال مسئولان استانی در قبال وضعیت این شرکت، گفت: آقای استاندار، آقای معاون استاندار خجالت بکشید از اینکه نتوانسته اید مشکل این شرکت را حل کنید و کلاف مشکلات این شرکت پیچیده تر شده است.

* سهامدار بخش خصوصی با سند سازی و افزایش سرمایه صوری نقدینگی شرکت را به تاراج برد

احمدی با بیان اینکه شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در اواخر سال 85 توسط سازمان خصوصی سازی واگذار شده است، گفت: ما در سال 86 بیش از 650 دستگاه بکهو لودر تولید کردیم و علاوه بر آن 400 دستگاه هم در همان سال پیش فروش کردیم، اما سرمایه‌گذار بخش خصوصی با افزایش سرمایه غیر منطقی و افزایش 310 تومانی ارزش هر سهم، نقدینگی را به تاراج برد و هیچ چیز در شرکت برای کار کردن نماند.

وی افزود: سرمایه‌گذاری ملت با سند سازی و افزایش سرمایه صوری طی سال های 86 تا 89 سرمایه‌های ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران را به یغما برد و دادگستری استان هم برای رسیدن کارگران به حق و حقوق خود از تاریخ دهم اردیبهشت سال 86 حکم توقف شرکت را صادر کرد، اما پیگیری های قضایی به جایی نرسید و همان شرکت سرمایه گذاری ملت با لابی گری و در غیاب گروه تراکتورسازی ایران دوباره در حال تصاحب شرکت است.

* امیدمان را نا امید کرده اند

رئیس شورای اسلامی کار شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران افزود: آن ها اعلام کرده اند که تنها به 150 نفر از کارگران نیاز دارند و بقیه باید تسویه حساب کرده و از شرکت خارج شوند.

احمدی افزود: کارگران ماشین آلات صنعتی 18 ماه است که حقوق نگرفته اند و امیدمان از پیگیری مسئولان استان هم ناامید شده است.

وی با انتقاد شدید و "خجالت آور" عنوان کردن عملکرد مسئولان استانی در احقاق حقوق گارگران این مجموعه صنعتی، گفت: مگر می شود به خدا و قیامت اعتقاد داشت و این همه با سرنوشت و احساسات کارگران و خانواده های آن ها بازی کرد و حق آنها را پایمال کرد؟

احمدی گفت: از رئیس دادگستری استان بعید بود ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران را با تجارب قبلی دوباره به همان کسانی واگذار کند که عاملان این وضعیت اسفبار هستند.

وی با انتقاد از مدیرعامل گروه تراکتورسازی ایران گفت: دادگستری حاضر بود شرکت را به ازای یک ریال به گروه تراکتورسازی واگذار کند تا آن ها چرخ های کارخانه را راه بیاندازند و حقوق کارگران را بدهند، اما آن ها این را هم نپذیرفتند و از طرف ما بنویسید "لیاقت" این کار را نداشتند.

رئیس شورای اسلامی کار شرکت ماشین آلات صنعتی تراکتورسازی ایران در پایان خواستار توجه جدی مسئولان قضایی و اجرایی به سرنوشت این کارخانه و کارگران آن شد و گفت: امیدوارم طوری عمل نشود که بگویند در این کشور قشر کارگر هیچ حامی و پشتیبانی ندارد.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وضعیت اسفبار کارگران تراکتورسازی ایران / 18 ماه بدون هیچ حقوق دریافتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات