حفظ عزت و استقلال کشور مهمترین دستاورد مذاکرات هسته‌ای بود

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه گفت:حفظ عزت و استقلال کشور مهمترین دستاورد مذاکرات هسته‌ای بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سرخه، سید عباس عراقچی دقایقی پیش در جشنی که به مناسبت پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 در پارک ملت سرخه برگزار شد، اظهار داشت: قدرت و اقتدار داخلی مردم ایران سبب شد تا قدرت‌های بزرگ دنیا به پای میز مذاکره آمده و دستاوردهای بزرگی نصیب ملت ایران شود.

وی افزود: اگر دشمنان امید داشتند که با ادامه تحریم‌ها ملت ایران کوتاه می‌آید دلیلی نداشت تا مذاکره را با ایران انجام دهند و اولین عامل پیروزی ما در مذاکره مقاومت و ایستادگی ملت ایران بود.

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه از توانایی دفاعی کشورمان به عنوان دومین عامل پیروزی ملت در مذاکرات نام برد و افزود: توانایی دفاعی و قدرت رزمندگان کشورمان عامل اقتدار کشور و آمدن قدرت‌های بزرگ دنیا به پای میز مذاکره شد.

عراقچی گفت: مذاکرات هسته‌ای سبب شد تا شعار چندین ساله ملت بزرگ ایران مبنی بر اینکه انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست تثبیت شود و کسانی که روزی با منطق زور می‌گفتند که ایران حق استفاده از انرژی هسته‌ای را ندارد امروز حق ملت بزرگ ایران به رسمیت بشناسند.

وی با اشاره به اتحاد قدرت‌های بزرگ جهانی برای فشار به ملت بزرگ ایران خاطرنشان کرد: تنها جایی که همه قدرت‌های بزرگ دنیا در مقابل جمهوری اسلامی ایران با یکدیگر متحد شده‌اند همین مذاکرات هسته‌ای بود اما امروز با رهبری‌های هوشمندانه، داهیانه و قدرتمندانه مقام معظم رهبری شاهد پیروزی ملت ایران در مذاکرات هسته‌ای هستیم.

معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه از توانایی علمی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان به عنوان سومین عاملی نام برد که دشمنان کشورمان را به پای میز مذاکره آورد، خاطرنشان کرد: در کنار این 3 مؤلفه قدرت توانایی‌های دیپلماسی کشورمان عامل به نتیجه رسیدن مذاکرات شد.

در حال به روز رسانی...

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حفظ عزت و استقلال کشور مهمترین دستاورد مذاکرات هسته‌ای بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات