فیلم «همشهری کین» را ببینید تا بفهمید ترامپ کیست و چه می خواهد

بنجامین هاف باور در پولتیکو در گزارشی به فیلم محبوب دونالد ترامپ پرداخته است. به گزارش نامه نیوز، پولتیکو در این مقاله می‌نویسد: «همشهری کین» اتفاقی ساخته نشد. این شخصیت پیشینه درازی در تاریخ آمریکا دارد – اشراف زاده خودشیفته ای که به قول اورسون ولز می خواهد خواست خودش را بر کشورش حاکم کند، و در نهایت کارهایش چیزی جز تلاش برای مهم جلوه دادن خودش نیست. این توضیح اورسون ولز درباره چارلز فوستر کین، قهرمان فیلم همشهری کین بود، که ترامپ در سال 1992 از آن به عنوان فیلم محبوبش یاد کرده بود و در مصاحبه اش با مگین کلی در ماه می هم بر آن تاکید کرد. در اوایل فیلم یکی از شخصیت ها که دوست کین بود درباره اش می گوید: «فکر نمی کنم هیچ وقت کسی این همه نظر داشته باشد. اما او هیچ وقت به چیزی جز چارلی کین اعتقاد نداشت. او تمام زندگیش باوری جز چارلی کین نداشت».

این نشریه در ادامه آورده است: فکر نمی کنم تا حالا کسی توصیفی از این بهتر از دونالد ترامپ داشته باشد. ستون نویس نیویورک تایمز درباره او گفته، خودشیفتگی ترامپ او را به قلعه ای در بسته بدل کرده، یا خود ترامپ درباره خودش به زبان سوم شخص گفت، چه دوستش داشته باشید و چه از او متنفر باشید، ترامپ کسی است که می داند چه می خواهد و وقتی به سوی آن می رود دیگر چیزی جلودارش نیست.

شاید ترامپ آن قدر درون نگر نباشد که خودش را در شخصیت کین پیدا کند، اما ولز این فیلم را به این هدف ساخت که چیزی حقیقی و نگران کننده در آمریکا را نشان دهد – آنچه الکسیس دو توکویل درباره سطحی نگری بنیادی آمریکایی گفته: «هرچه بیشتر شخصیت ملی آمریکایی ها را بررسی می کنید، می بینید ارزش همه چیز دنیا را در پاسخ به این سوال پیدا می کنند: چه قدر پول برایم می آورد؟» توکویل این را در نامه ای به دوستش در 1831 نوشت.

این فیلم بر اساس زندگی یک اشراف زاده خودشیفته رجز خوان دیگر به نام ویلیام رادولف هارست ساخته شده بود، و قصه غم انگیز تاثیر فسادآور ثروت زیاد را می گفت. ولز بعدها در نامه ای گفت قصد داشت نسبت به این تیپ شخصیتی آمریکایی هشدار بدهد. او در سال 1960 در مصاحبه با بی بی سی می گوید: «باید اعتراف کنم این هدف با دقت دنبال می شد که مستندی اجتماعی ساخته شود، و در آن به جامعه ای که بر اساس پول جمع کردن بنا شده و به طور کل چنین رویکردی مورد حمله و انتقاد قرار می گیرد». به جای آن حالا به نظر می رسد همشهری کین الگویی برای نامزد جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری شده. و ترامپ امروز بیش از کین در داستان یا هارست در تمام عمرش به ریاست جمهوری آمریکا نزدیک است.

یکی از موارد شباهت ترامپ با کین در قصرهای مشهورشان است. در اکثر آن ها پوشش طلا دیده می شود که انگاری می خواهد چنان که در کاخ هایی مانند ورسای دیده می شود حق ابدی پادشاهی را برانگیخته کند. یکی از پنت هاوس های ترامپ به سبک یونانی-باروک طراحی شده، و روی ستون ها آن را طلا پوشانده و سقف های آن به دقت نقاشی شده اند. جت 757 ترامپ روی کمربند ایمنی، دکمه های صدا زدن، و روشویی و شیر آبش از طلای 24 عیار پوشانده شده.

در گزارش خبری پخش شده در فیلم، کین با آدولف هیتلر ملاقات می کند، که هارست واقعا این کار را انجام داده بود. حتی روزنامه هارست به متحد نزدیک هیتلر، هرمان گورینگ، پول داد تا در طول دهه 1930 مقالاتی درباره او بنویسد. ترامپ هم از رهبر روسیه ولادمیر پوتین تمجید کرده و گفته، من همیشه حس خوبی به پوتین داشتم. فکر می کنم او رهبر مقتدری است.

کین در کمپین های خود رقبایش را دروغگو خطاب کرده و سعی می کند تصویر بدی از آن ها بسازد. ترامپ هم هیلاری کلینتون را دروغگو خطاب کرده و بارها اعلام کرده، ما در همه نظرسنجی ها جلوتر بوده ایم.

و در آخر فیلم کین به لیلاند می گوید: «تو اخراجی!»

اما ترامپ در برداشت خود از کین از این هم فراتر می رود. او در مصاحبه در برنامه ای که از افراد مشهور درباره فیلم های مورد علاقه شان می پرسید، می گوید: «فکر می کنم شما در همشهری کین یاد می گیرید که ثروت همه چیز نیست. چون او ثروت داشت، اما شادی نداشت. میز همین طور بزرگتر و بزرگتر می شود، و او و همسرش همین طور از هم دورتر می شوند و او همین طور ثروتمندتر می شود – احتمالا من می توانم این احساس را درک کنم. ... در زندگی واقعی من معتقدم ثروت شما را نسبت به مردم دیگر در انزوا قرار می دهد». ترامپ این طور نتیجه گرفت که «در همشهری کین شاهد صعود بزرگی هستیم. و سقوطی ساده و آرام را می بینیم».

خط آخر جمله های ترامپ نشان می دهد او درست فیلم را متوجه نشده، چرا که صعود کین هم به نوعی وهم آلود بود و در نهایت به شکست منجر شد. و روشن است که ترامپ اعتقاد دارد، برخلاف کین، او صعودی بزرگ خواهد داشت بدون آنکه شاهد هیچ سقوطی باشد – حتی سقوطی آرام و ساده. منبع: انتخاب مطالب مرتبط عملکرد شرم آور آمریکا در مورد پناهندگان سوری عملکرد آمریکا در مورد پناهندگان سوری گزارش واشنگتن پست از کانال محرمانه عمان و نقش آن در حصول برجام ترامپ و فرصت از دست‌رفته اوباما کلینتون با «القاب تخریبی» به مقابله با ترامپ رفته است برچسب ها: ترامپ ، انتخابات آمریکا ، همشهری کین چندرسانه‌ای گردهمایی خاص‌ترین رنگ‌های پورشه و مازراتی در ایران/ عکس عکسی از سفره سحری مدافعان حرم در سوریه کفش خاص ستاره تنیس/ عکس قاچاق هولناک مرز ایران و پاکستان/ عکس فیش حقوقی ۲۳۰ میلیونی مدیرعامل یک بانک/ عکس بنز لوکس علیرضا منصوریان/ عکس تارزان‌های داعشی را ببینید/ عکس کاریکاتور/ شلوار جدید ویژه دروازه‌بان‌ها رسید! نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی ناکامی استقلال در جذب شجاعیان و تلاش جدی برای جذب امیری/ ستاره قرمزدوست آبی می پوشد؟ وحيد اميري پرسپوليسي شد؟ خرید جدید برای استقلال دردسر می شود؟ شرط سید جلال برای پرسپولیس افشاگری درباره تلاش رحمتی برای استقلالی شدن خرید جدید پرسپولیس پرونده ترابی و پرسپولیس دوباره باز شد تایید رسمی مذاکره استقلال با گزینه پرسپولیس خداحافظی استقلال با یکی از دو مدافع میانی اصلی/ جدایی قطعی خرسندنیا كنايه هاي دو پرسپوليسي بعد از قرارداد جلال حسيني توافق پرسپولیس با راه آهن برای قرمزپوش شدن محمدی پربازدید های کل اخبار ایران چگونه تنگه هرمز را خواهد بست؟ دختران اشکان دژاگه در خودروی لوکس پدر/ عکس قوانین جدید داعش برای ماه رمضان بیانیه بی‌سابقه بان‌کی‌مون گردهمایی خاص‌ترین رنگ‌های پورشه و مازراتی در ایران/ عکس واکنش سردار دهقان به احتمال دستیابی داعش به سلاح‌های اتمی جدیدترین اخبار آزادسازی فلوجه عراق و علل کندی عملیات سفره افطار ستاره پرسپولیس و فرهاد کاظمی در سعادت آباد/ عکس پوریا پورسرخ، کامبیز دیرباز و وحید شمسایی در جام ستاره ها/ عکس اردوغان: ملت به قلیچدار اوغلو درس می‌دهند پربازدید ها پربحث ترین عناوین مقصر درگیری در مجلس کیست؟ روایت دختر 23 ساله عراقی از روزهای محاصره فلوجه/ حنا فیاض: ما فقط خرما میخوردیم و پولی برای خرید غذا از داعش نداشتیم گستاخی نویسنده سعودی به سردار سلیمانی ایران چگونه تنگه هرمز را خواهد بست؟ چرا ایران می خواهد هرچه زودتر S300 های بیشتری را تحویل بگیرد؟ "حقایقی" دیوانه‌وار که مردم کره شمالی باید باور کنند خداحافظ احمدي‌نژاد، سلام جليلي؟ قوانین جدید داعش برای ماه رمضان جزئیات انفجار کربلا / داعش مسئولیت عملیات را بر عهده گرفت بازماندگان دلواپس مجلس دهم چه می‌کنند؟/از صف طولانی در راهروهای صداوسیما تا پرورش کدو و گوجه شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۸۹ نظر) رقباي روحانی در انتخابات ۹۶  (۶۳ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) رقبای احتمالی حسن روحانی در سال 96  (۳۶ نظر) راز شعار بازگشت احمدی‌نژاد لو رفت!  (۲۸ نظر) حج 95 منتفی شد/ علی جنتی: وزیر خارجه عربستان بی‌خود می‌گوید که ما در مذاکرات جدی نبودیم  (۲۶ نظر) حج و زیارت درباره حج 95 بیانیه صادر کرد  (۲۵ نظر) مقصر درگیری در مجلس کیست؟  (۲۰ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فیلم «همشهری کین» را ببینید تا بفهمید ترامپ کیست و چه می خواهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات