قطعاً امام نامه‌ای به کارتر و کندی ننوشت/کاملاً مشخص است که سیا و بی‌بی‌سی جعل سند کرده‌اند

المؤتمر الصحفی للمرشح الرئاسی محمد غرضی بوکالة تسنیم الدولیة للأنباء غرضی تاکید کرد که با کنار هم گذاشتن ادلّه‌های مختلف، جعل سند سیا و بی‌بی‌سی علیه امام خمینی کاملاً مشخص می‌شود.

سید محمد غرضی از اعضای دفتر امام خمینی (ره) در نوفل لوشاتو بود که با پرواز انقلاب و در معیت امام راحل به ایران آمد. او که با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» گفت‌وگو  کرده، می‌گوید حرفهای زیادی از آن دوران برای گفتن دارد.

خبرنگار تسنیم با غرضی به بررسی جعل سند بخش فارسی «بی بی سی» رسانه رژیم سلطنتی انگلیس درباره ارتباط امام خمینی (ره) با رئیس جمهور وقت امریکا پرداخته است.

غرضی در ابتدای سخنانش درباره این جعل سند انگلیسیها، گفت: از ابتدای شروع نهضت در سال 1340 و مبارزه امام خمینی با لایحه انجمنهای ایالتی و ولایتی، رادیو انگلیس، رادیو مسکو، رادیو اسرائیل و رادیو دویچه‌وله آلمان دائماً حرفهایی می‌زدند که با واقعیتهای ایران تصدیق نداشت.

وی با تاکید بر اینکه بیگانگان و رسانه‌هایشان هرگز تصور نمی‌کردند که 15 خرداد 1342 مبدا تاریخ انقلاب اسلامی شود، خاطرنشان کرد: به یاد دارم رادیو مسکو عصر 15 خرداد، این حرکت را عقب‌گرایانه وصف کرد و شاه و درباریان هم آن را «ارتجاع سرخ و سیاه» می‌نامیدند.

وزیر نفت در دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه از سال 56 برخی جواسیس در پوشش خبرنگار و برخی شخصیتهایی که در امریکا اعتبار داشتند، دائم به نجف و نوفل لوشاتو می‌آمدند و بحثهای مفصلی را با اعضای دفتر امام مطرح می‌کردند، خاطرنشان کرد: بنده در آن مقطع در بیت حضرت امام بعنوان مترجم و گزارشگر حضور داشتم و برخی اوقات به عنوان واسطه به کشورهای دیگر می‌رفتم. من در آن زمان هرگز ندیدم که فرستاده کارتر به دفتر امام بیاید و یا نامه‌ای برای ایشان بفرستد.

عضو دفتر امام در نوفل لوشاتو یادآور شد: یک بار قطب‌زاده در فرانسه خودش را بعنوان سخنگو معرفی کرد. حضرت امام به من دستور داد تا نامه‌ای از طرف ایشان بنویسم و به جایی که قطب‌زاده بعنوان سخنگو معرفی شده بود، بردم که گفتم امام سخنگو ندارد.

وزیرپست و تلگراف دولت ششم با اشاره به اینکه افراد زیادی در دفتر حضرت امام در نوفل لوشاتو  رفت و آمد داشتند، خاطرنشان کرد: روزهایی در نوفل لوشاتو بیش از 1000 غذا تهیه و توزیع می‌شد و مرحوم شهید عراقی و مرحوم اسلامی مسئولیت تنظیم این کارها را برعهده داشتند. افراد زیادی در آنجا حضور پیدا می‌کردند اما قطعاً می‌دانم که امام نه نامه‌ای به کارتر و نه نامه‌ای به کندی نوشتند.

غرضی متذکر شد: شاید برخی افراد که وابسته به سرویسهای امنیتی بوده‌اند و در آن مقطع در بیت امام رفت و آمد داشته‌اند  ادعاهایی بکنند و امروز بخواهند آنها را  بصورت سند دربیاورند که معتقدم اصلاً این سند‌سازیها ارزشی ندارد.

وی با بیان اینکه اگر نامه‌ای از حضرت امام وجود دارد از خط آن کاملاً پیداست، خاطرنشان کرد: کارهای امام همه منظم بود و نامه‌هایی که می‌نوشتند همه ثبت  و ضبط می‌شد. خط امام، خط مشخصی بود و معلوم می‌شود که این نامه متعلق به کیست. ما تمام مدتی که در پاریس خدمت امام بودیم دستگاه تایپ نداشتیم و هرچه بود یا دستخط ایشان بود و یا سخنرانیهایی که از نوار پیاده می‌شد و یا اعلامیه‌ها که خط آنها نیز مشخص بود.

وی در ادامه تاکید کرد: با کنار هم گذاشتن این ادلّه، جعل سند سیا و بی بی سی کاملاً مشخص می‌شود.

عضو دفتر امام در نوفل لوشاتو درباره اتهام بی بی سی به مرحوم میرزا خلیل کمره‌ای و اینکه وی نامه امام را در سال 42 به سفارت امریکا برده است، یادآور شد: به هیچ وجه ارتباط وی با سفارت آمریکا تأیید نمی‌کنم.

وی درباره شخصیت میرزا خلیل کمره‌ای اظهار کرد: در سال 43 مرحوم آیت‌الله طالقانی و سران نهضت آزادی محاکمه شدند و محاکمه آنها بیش از هشتاد جلسه طول کشید که من در اکثر جلسات شرکت داشتم. در یکی از جلسات محاکمه، آقامیرزا خلیل را دیدم که شرکت کرده‌اند. این نشان می‌داد که وی هم نسبت به اتفاقات داخلی حساس بود و هم به آیت‌الله طالقانی علاقه‌مند است.

غرضی در خاتمه با اشاره به ادعای ارتباط آیت‌الله کمره‌ای با دربار شاه نیز گفت: میرزا در بین روحانیون احتیاج مادی نداشت و این حُسن ایشان بود. اینکه که وی با دربار رابطه داشته باشد و یا از دربار پیش وی بیایند خیلی تفاوت دارد. ایشان شخصیتی نبود که خودش به دربار برود بلکه ممکن است درباریان به خانه وی رفته باشند چراکه از روحانیون معتبر تهران بود و مقلدان زیادی داشت.

انهتای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قطعاً امام نامه‌ای به کارتر و کندی ننوشت/کاملاً مشخص است که سیا و بی‌بی‌سی جعل سند کرده‌اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات