دستور ویژه شریعتمداری برای معدوم‌سازی برنج‌‌های آلوده + سند

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور معاون اجرایی رئیس‌جمهور دستور داد برنج‌های وارداتی باقی‌مانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی پس از انجام آزمایشات لازم توسط وزارت بهداشت، درصورتی که برای انسان و دام غیرقابل مصرف تشخیص داده شد، معدوم شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، موضوع توزیع برنج‌های تاریخ مصرف گذشته و آلوده از سال گذشته خبرساز شده و ماجرا از این قرار بوده که برنج‌های خارجی به‌ویژه هندی در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران که تا پایان سال 2015 میلادی انقضا داشته است، تاریخ مصرف آن چندین بار از سوی این شرکت تمدید شده که این مسئله مسئولان ارشد کشور را نسبت به خطر توزیع برنج‌های آلوده در کشور حساس کرده است.

به همین منظور کارگروه تنظیم بازار در اولین جلسه سال 95 که در تاریخ 29 اردیبهشت سال جاری برگزار شد، به موضوع تعیین تکلیف برنج‌های باقی‌مانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران پرداخت و مصوبه‌ای را در این خصوص به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرکت بازرگانی دولتی ایران ابلاغ کرد.

متن ابلاغیه کارگروه تنظیم بازار که از سوی محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور ابلاغ شده به‌شرح زیر است:

"وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران

به‌استناد بخشنامه‌های شماره 45545/156742 مورخه 1393/12/20 و شماره 45545/4657 مورخه 1394/1/22 معاون اول محترم رئیس جمهور که با توجه به اختیارات تبصره 3 قانون اصلاح قانون تعزیزات حکومتی مصوب 1373 صادر شده است، به‌موجب مقرره اولین جلسه مورخ 95/2/29 کارگروه تنظیم بازار در سال 95، در خصوص «تعیین تکلیف در خصوص برنج‌های باقی‌مانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران» تصمیمات زیر ابلاغ می‌گردد:

1 ــ کارگروه تنظیم بازار نسبت به موضوعاتی که سلامت مردم را با خطر مواجه می‌سازد بسیار حساس بوده و از این رو سازمان غذا و دارو را مکلف می‌نماید تا در خصوص مواردی که سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد اقدامات سختگیرانه‌ای داشته باشد.

2 ــ مقرر شد برنج‌های وارداتی باقی‌مانده پس از انجام فرآیند‌های پاک‌سازی مانند بوجار و اختلاط مجدد توسط وزارت بهداشت مورد آزمایش قرار گیرند و در صورت داشتن شرایط بهداشتی لازم برای مصرف توزیع و باقی‌مانده برنج‌های غیرقابل مصرف خوراکی انسان در صورتی که به‌لحاظ بهداشتی قابل استفاده دام و طیور باشد، به‌عنوان خوراک دام و طیور و در غیر این صورت با رعایت مقررات زیست‌محیطی و سایر مقررات مربوط معدوم شود.

3 ــ در خصوص ذخیره‌سازی کالاها مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط بایستی چرخش منظم کالاهای ذخیره شده در انبارها و همچنین شرایط نگهداری آن را مورد توجه جدی قرار دهند و کارگروه تنظیم بازار را از وجود دستورالعمل‌های مناسب انبارگردانی ظرف مدت یک ماه مطلع سازند".

انتهای پیام/*

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستور ویژه شریعتمداری برای معدوم‌سازی برنج‌‌های آلوده + سند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات