ظرفیت روستاها برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده شود/ توسعه روستایی نیازمند ایجاد مدیریت واحد

ظفری مدیرکل بنیاد مسکن همدان مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان گفت: جوامع روستایی، ظرفیت، پتانسیل و توان خود را در زمینه نقش آفرینی برای اجرای اقتصاد مقاومتی به عنوان کانون‌های اصلی تولید ایفا کنند.

حسن ظفری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان، درباره اقتصاد مقاومتی در روستاها اظهار داشت: توجه به اقتصاد مقاومتی به عنوان یک راهبرد و سیاست، هر تحلیل‌گری را در ابعاد جامعه روستایی در زمینه اقتصاد به اقتصاد مولد، درون زا، خودجوش و پویا در ابعاد اقتصادی کشورهای در حال توسعه مانند ایران معطوف می‌دارد.

وی تصریح کرد: به دور از بخشی‌نگری با شکل‌گیری مدیریت واحد روستا در سطح ملی که این مدیریت به عنوان یک وزارت یا شورای عالی برنامه‌ریز و سیاست‌گذار در همه زمینه‌ها اعم از اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و سیاسی به صورت جامع و کامل نقاط روستایی با یک افق بلندمدت راهبردی ضروریست.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان تاکید کرد: در کنار شکل‌گیری چنین مجموعه‌ای توجه به کانون و مأمن اصلی تولید، اصلاح پاره‌ای از اتفاقات غیرقابل قبول و استفاده از تجربیات بدست آمده چند دهۀ گذشته با یک مهندسی مجدد، تقویت نقاط قوت و برجسته کردن نقاط مثبت قطع یقین جامعه روستایی، ظرفیت، پتانسیل و توان بسیار بالایی را در زمینه نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی به عنوان کانونهای اصلی تولید ایفا می‌کند.

وی یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی، توجه به نظام مدیریت محلی در سطح روستا، اعمال نظام برنامه‌ریزی، کاشت به صورت سرزمینی و منطقه‌ای، تقویت نهادهای محلی و مردم نهاد را از مصداق‌هایی دانست که می‌تواند قسمی از برنامه‌هایی باشند که در راستای اقتصاد مقاومتی نقش آفرینی کنند.

ظفری اظهار داشت: توسعه صنایع تبدیلی به لحاظ استفاده هرچه بیشتر از محصولات و تولیدات جامعه روستایی، توجه به مسکن معیشت محور، تسهیل در انجام پاره‌ای از ضوابط بهداشتی و محیطی، روان‌سازی قسمی از ضوابط و مقررات زیستی می‌تواند قسمی از مواردی که باعث اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در جامعه روستایی می‌شود را مورد توجه قرار دهد.

وی بیان کرد: با نگاه توسعه پایدار همه جانبه چه در ابعاد اقتصادی یا سیاسی می‌توانیم در یک افق میان‌مدت با تعریف بازارهای محلی و برندسازی‌های قابل قبول بیرونی از جامعه روستایی به عنوان یک جامعه مولد، درون زا و خودجوش به بهترین شیوه به همراه استفاده از نیروی انسانی توانمند استفاده بهینه انجام داد.

مدیرکل بنیاد مسکن همدان بیان کرد: در انجام تمام امور اقتصادی، عمرانی و نظام برنامه‌ریزی اگر نقش و جایگاه مردم به عنوان استفاده کنندگان و مخاطبین اصلی این برنامه‌ها دیده شده و همه مسائل و مطالب از دولت و حاکمیت مطالبه نشود، سریعتر می‌توان نسبت به برطرف کردن قسمتی از مسائلی که امروز وجود دارد، اقدام کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظرفیت روستاها برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده شود/ توسعه روستایی نیازمند ایجاد مدیریت واحد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات