400 پایگاه اوقات فراغت از ابتدای تیرماه پذیرای دانش‌آموزان لرستانی است

اوقات فراغت مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: ۴۰۰پایگاه اوقات فراغت از ابتدای تیرماه پذیرای دانش‌آموزان لرستانی است.

گودرز کریمی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: برنامه‌ریزى براى اوقات فراغت همانند برنامه‌‌ریزى ‌هایى که در زمینه‌های دیگر انجام می شود، نوعى فرآیند هدف‌دار است.

وی به آمادگی 400 پایگاه برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان استان در ایام تعطیلات تابستانی اشاره کرد و افزود: در این پایگاه‌ها با توجه به نیاز، علایق و استعدادهای دانش‌آموزان برنامه‌های متنوع آموزشی، تربیتی، فرهنگی، هنری و ورزشی اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه در یک برنامه‌ریزى دقیق براى اوقات فراغت باید به نقش نیازها توجه کنیم، عنوان کرد: آنچه که در برنامه اوقات فراغت آورده مى‌شود باید جوابگوى نیاز طبیعى و معمولى نوجوان باشد و او را از مسیر طبیعى زندگى منحرف نکند.

وی به رعایت اولویت‌ها در برنامه‌های اوقات فراغت تأکید و تصریح کرد: در برنامه‌ریزى اوقات فراغت باید ضمن توجه به اولویت‌ها، نیازها براساس درجه اهمیت آنها برآورده شوند.

کریمی‌فر بیان کرد: باید به این نکته توجه شود که فعالیت‌هاى مناسب و مفرح را در اوقات فراغت دانش‌آموزان، لحاظ نشده  و در اوقات فراغت به کیفیت تأثیرپذیرى فعالیت بر بهداشت روانى هم دقت شود.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه‌ریزى اوقات فراغت باید از امکانات موجود استفاده بهینه را به عمل آورد چراکه هر نوجوان و یا هر خانواده‌اى در برنامه‌ریزى اوقات فراغت، چنانچه امکانات موجود را در نظر نگیرد و بخواهد به بلند پروازى‌هاى جاه‌طلبانه جامه عمل بپوشاند در واقع به بروز توقعات نابه‌جا کمک کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه بهتر است والدین سرگرمى را جزء نیازهاى فرزندان تلقى کرده و برنامه‌ریزى‌هاى شایسته‌اى در این زمینه انجام دهند، گفت: کمک به نوجوانان و جوانان برای کشف استعدادهای خود، فراهم کردن زمینه‌های تربیت اجتماعی، توجه به استقلال نوجوانان و جوانان و رشد شخصیت سالم در آنان را از جمله اهداف برنامه‌های اوقات فراغت است.

وی افزود: کمک به نوجوانان و جوانان برای آراستن اندیشه، احساس و رفتار خود به تعالیم ادیان الهی، ایمان و عمل به موازین متعالی فرهنگی کشور، تقویت فضایل اخلاقی، بهره‌گیری از فرهنگ و هنر و ادبیات ملی و جهانی و استفاده از فرهنگ انسانی در زمینه‌های گوناگون از جمله مواردی است که با اجرای برنامه‌های مطلوب اوقات فراغت می‌توان به آن دست یافت.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «400 پایگاه اوقات فراغت از ابتدای تیرماه پذیرای دانش‌آموزان لرستانی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات