دستور ویژه شریعتمداری برای برنج‌‌های آلوده +سند

به گزارش مشرق، موضوع توزیع برنج های تاریخ مصرف گذشته و آلوده از سال گذشته خبر ساز شده و ماجرا از این قرار بوده که برنج های خارجی به ویژه هندی در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران که تا پایان سال 2015 میلادی انقضا داشته است، تاریخ مصرف آن چندین بار از سوی این شرکت تمدید شده که این مساله مسئولان ارشد کشور را نسبت به خطر توزیع برنج های آلوده در کشور حساس کرده است.

به همین منظور کارگروه تنظیم بازار در اولین جلسه سال 95 که در تاریخ 29 اردیبهشت سال جاری برگزار شد، به موضوع تعیین تکلیف برنج های باقی مانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران پرداخت و مصوبه ای را در این خصوص به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شرکت بازرگانی دولتی ایران ابلاغ کرد.

متن ابلاغیه کارگروه تنظیم بازار که از سوی محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور ابلاغ شده به شرح زیر است:

"وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران

به استناد بخشنامه‌های شماره 45545/156742 مورخه 1393/12/20 و شماره 45545/4657 مورخه 1394/1/22 معاون اول محترم رئیس جمهور که با توجه به اختیارات تبصره 3 قانون اصلاح قانون تعزیزات حکومتی مصوب 1373 صادر شده است، به موجب مقرره اولین جلسه مورخ 95/2/29 کارگروه تنظیم بازار در سال 95، در خصوص «تعیین تکلیف در خصوص برنج‌های باقیمانده در انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران» تصمیمات زیر ابلاغ می‌گردد:

1- کارگروه تنظیم بازار نسبت به موضوعات که سلامت مردم را با خطر مواجه می‌سازد بسیار حساس بوده و از این رو سازمان غذا و دارو را مکلف می‌نماید تا در خصوص مواردی که سلامت مردم را به مخاطره می‌اندازد اقدامات سختگیرانه‌ای داشته باشد.

2- مقرر شد برنج‌های وارداتی باقیمانده پس از انجام فرآیند‌های پاک‌سازی مانند بوجار و اختلاط مجدد توسط وزارت بهداشت مورد آزمایش قرار گیرند و در صورت داشتن شرایط بهداشتی لازم برای مصرف توزیع و باقیمانده برنج‌های غیرقابل مصرف خوراکی انسان در صورتی که بلحاظ بهداشتی قابل استفاده دام و طیور باشد، به عنوان خوراک دام و طیور و در غیر این صورت با رعایت  مقررات زیست‌محیطی و سایر مقررات مربوط معدوم شود.

3- در خصوص ذخیره‌سازی کالاها مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های ذیربط بایستی چرخش منظم کالاهای ذخیره شده در انبارها و همچنین شرایط نگهداری آن را مورد توجه جدی قرار دهند و کارگروه تنظیم بازار را از وجود دستورالعمل‌های مناسب انبارگردانی ظرف مدت یک ماه مطلع سازند."

دستور ویژه شریعتمداری برای معدوم‌سازی برنج‌‌های آلوده +سند

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستور ویژه شریعتمداری برای برنج‌‌های آلوده +سند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات