دستور پوشک گرفتن الاغ ها در کنیا (+عکس)

مقامات محلی شهری در کنیا به صاحبان الاغ ها بخشنامه کرده اند به منظور حفظ نظافت شهر و جلوگیری از ریختن فضولات الاغ ها در خیابان تازه آسفالت شده شهر، آنها را پوشک بگیرند.

به گزارش عصر ایران به نقل از بی بی سی، مسئولان محلی شهر " واجیر " در شمال شرق کنیا به صاحبان الاغ ها دستور داده اند الاغ هایشان را پوشک بگیرند. آنها گفته اند این دستور به منظور محافظت از جاده تازه آسفالت شده شهر است.

مسئولان شهر واجیر می گویند ریخته شدن مدفوع الاغ ها در سطح معابر شهری هم بهداشت و نظافت شهری را مختل می کند و هم برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کند.

همزمان با دستور جدید برای پوشک گرفتن الاغ ها در روزهای اخیر، تصاویر زیادی از الاغ های پوشک گرفته در شبکه های احتماعی کنیا به اشتراک گذاشته شده است.

قانون جدید در دوشنبه هفته گذشته بخشنامه شده و از روز پنج شنبه به مورد اجرا در آمده است. در بخشنامه جدید آمده است که از این پس تردد هیچ الاغی در سطح شهر واجیر بدون داشتن کیسه مدفوع و پوشک مجاز نخواهد بود.

گفتنی است در سال 2007 نیز قانون مشابهی در شهر " لیمورو " در پنجاه کیلومتری شمال غرب شهر نایروبی (پایتخت) وضع شد اما هیچ گاه به مورد اجرا در نیامد.

مسئولان شهری واجیر (واقع در 600 کیلومتری شمال شرق نایروبی) اما گفته اند این قانون جدید را اجرا خواهند کرد چون پس از دهه ها، انتظار آنها به سر آمده و شهر دارای خیابان های آسفالته شده است.

جاده جدید که سال گذشته ساخت آن به اتمام رسید 27 کیلومتر طول دارد.

طبق اعلام روزنامه استار کنیا در این کشور بیش از یک میلیون و 800 هزار راس الاغ وجود دارد.


دستور به پوشک گرفتن الاغ ها در کنیا (+عکس)

دستور به پوشک گرفتن الاغ ها در کنیا (+عکس)

دستور به پوشک گرفتن الاغ ها در کنیا (+عکس)

بخشنامه مسئولان شهری واجیر

دستور به پوشک گرفتن الاغ ها در کنیا (+عکس)
 


[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستور پوشک گرفتن الاغ ها در کنیا (+عکس)» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات