کار هندبالیست‌ها و باشگاه صبا به دادسرا کشید

کار هندبالیست ها و باشگاه صبا به دادسرا کشید
آخرین جلسه کمیته انضباطی فدراسیون هندبال

جلسه کمیته انضباطی فدراسیون هندبال در حالی پایان هفته گذشته در این فدراسیون برگزار شد که با انتشار پرونده های مورد بررسی تکلیف مابقی بازیکنان و کادر تیم هندبال صبای قم برای دریافت طلب شان با رای داوری به دادسرا کشیده شد.


طبق قانون بازیکنان و عوامل اجرایی یک تیم در صورت عدم پرداخت دستمزدهایشان باید به فدراسیون اطلاع داده و با ارائه مدرک از باشگاه مورد نظر شکایت کنند. کمیته انضباطی با تشکیل جلسه مدارک را بررسی کرده و رای اولیه برای بررسی صادر می شود. با این رای فدراسیون طی چندین مرتبه با باشگاه برای ارائه پاسخ و ارائه مستندات مکاتبه کرده و در صورت عدم پاسخ دهی و احراز قطعیت عدم پرداخت دستمزدها رای داوری صادر می کند. اعلام رای داوری پایان مرحله دادرسی از سوی فدراسیون است. شاکیان با این رای اجازه دارند دادخواست خود را به مراجع قضایی و دادسرا برده و مراحل بعدی شکایت از دادگاه پیگیری خواهد شد.


فرامرز می آبادی دبیر فدراسیون هندبال ضمن تشریح فرآیند بررسی یک پرونده مربوط به عدم پرداخت دستمزد یک بازیکن و کادر فنی از سوی باشگاه های حاضر در لیگ هندبال، گفت: تیم هندبال صبای قم دو دوره قبل در لیگ برتر حاضر بوده و دستمزد بازیکنان خود را پرداخت نکرده است. متاسفانه عوامل این تیم به طور یکجا پرونده های خود را به فدراسیون نفرستادند و ما دلیل این را نمی دانیم برخی فقط مشکل خود را رسانه ای کردند در حالیکه این مسئله باید با طرح شکایت در کمیته انضباطی بررسی شود نه با ارائه به رسانه ها!


وی ادامه داد: پروسه بررسی پرونده ها چند ماهی طول می کشد چون باید با ارائه مدارک موثق نسبت به مکاتبه با باشگاه اقدام کنیم. ما چندین مرتبه با باشگاه مکاتبه می کنیم و در صورت عدم پاسخ پرونده را برای بررسی به دادسرا در اختیار تیم و بازیکنان قرار میدهیم. این مسئله الان برای تیم صبا رخ داده چرا که پاسخ ما را نداده اند.


دبیر فدراسیون هندبال خاطر نشان کرد: قبلا برای ۲۰ نفر از اعضا این باشگاه رای داوری صادر شده و کار آنها در مرحله دادگاهی در حال پیگیری است و در این جلسه نیز برای ۱۶ نفر باقیمانده از اعضای تیم هندبال صبا رای داوری صادر شد. از این به بعد این افراد می توانند برای پیگیری کار خود و رسیدگی به مسئله دریافت حق و حقوقشان کار را در بخش قضایی و در دادگاه دنبال کنند.


می آبادی در ادامه گفتگو با مهر تاکید کرد : اینکه می گویند فدراسیون از بازیکنان برای دریافت حق و حقوقشان دفاع نمی کند یک نوع سیاه نمایی است. این دفاع از حق مراحلی دارد و باید این زمان و مراحل با ارائه مستندات طی شود و اینکه این شکایت در نهایت به پول تبدیل شود از اختیار ما خارج است و ما تنها می توانیم در این بخش پیگیر موضوع از مراجع قضایی باشیم.


وی در خصوص دیگر پرونده های بررسی شده در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون گفت: در این جلسه به بررسی پرداخت حق الزحمه چند بازیکن از تیم ذوب آهن اصفهان و مس کرمان نیز رسیدگی شد.


دبیر فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنی از لحاظ قانونی برای بازی در فصل جدید لیگ برتر از سوی کمیته انضباطی محروم هست یا نه گفت: بهتر است از این بازیکن اسم نبرم اما یک بازیکن داریم که با رای کمیته انضباطی و جریمه در نظر گرفته شده در پایان لیگ برتر باشگاه های کشور در خردادماه سال جاری از بازی در هفته های اول بازی های لیگ فصل بعد محروم است.

#1varzesh #هندبال #لیگ_برتر_هندبال #۱ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کار هندبالیست‌ها و باشگاه صبا به دادسرا کشید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات