واکنش جامعه هتلداران ایران به ساخت و ساز در هتل آسمان شیراز

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش رسانه‌های خبری از به خطر افتادن حریم ارگ کریم خانی در شیراز خبر دادند و اعلام کردند که هتلی در مجاورت این ارگ در حال ساخت است که طبقات اضافی آن حریم این ارگ را بهم زده است و این موضوع موجب خواهد شد که ثبت جهانی آن محدوده نیز به خطر بیفتد.

به همین دلیل اصحاب رسانه پیگیر تخریب طبقات اضافی این هتل شدند. بارها نسبت به جلوگیری از ساخت و ساز طبقات اضافی این هتل سازمان میراث فرهنگی واکنش نشان داده بود اما این تخریب ها انجام نمی‌گرفت تا اینکه مقامات قضائی دستور آن را دادند.

اکنون جامعه هتل داران نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در بیانیه ای به شرح زیر صادرکرده است:

بیانیه جامعه هتلداران ایران در خصوص هتل آسمان شیراز

جامعه هتلداران ایران ضمن در نظر گرفتن حق قانونی و قضایی برای طرفین در این خصوص، نسبت به نوع و روش برخورد انجام شده با هتل آسمان شیراز هشدار می‌دهد.

در شرایطی که در حال حاضر به دلیل تعدد موانع و مشکلات موجود، سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کشور، توجیه اقتصادی و مالی نداشته و از سوی دیگر به دلیل حضور گردشگران خارجی در برخی نقاط کشور کمبود زیرساخت‌ها و علی الخصوص هتل‌های مناسب به شدت احساس می‌شود؛ ناگهان موضوع برخورد قهرآمیز و انتقام جویانه با یکی از پیشکسوتان و دلسوزان قدیمی صنعت هلتداری کشور در فضای کشور منتشر شد که به سرعت در فضای رسانه‌ای خارج از کشور نیز منعکس شده و دست اندرکاران مرتبط را در بهت و حیرت فرو برد.

آیا با وضعیت موجود گروه‌های هتلداری خارجی و همچنین سرمایه‌گذاران داخلی تمایل به سرمایه‌گذاری در صنعت هلتداری کشور خواهند داشت؟ آیا این است حمایت از سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری و توسعه زیرساختها و تقویت بخش خصوصی؟

جامعه هتلداران ایران این اقدام را غیر اصولی دانسته و ضمن سپاسگزاری از سرمایه گذار محترم هتل آسمان، امیدوارم است سریعاً در این خصوص تجدید نظر صورت گرفته و با مسببین این امر، برخورد مناسب انجام شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش جامعه هتلداران ایران به ساخت و ساز در هتل آسمان شیراز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات